Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Słoneczne megawaty

Słoneczne megawaty

  • Autor: tmh
  • Data: 2014-11-20 15:47:49
  • Odsłon: 14586
[Ilustracja do studium przypadku] Wspaniała historia uporu, ciężkiej pracy, talentu i organicznego sukcesu "made in Poland". Watt S.A. to liczący się na świecie producent kolektorów słonecznych, ekonomicznych i ekologicznych urządzeń do uzyskiwania ciepła ze słońca.

Firmę założył i do dziś prowadzi właściciel - Sebastian Paszek. Ten ambitny pasjonat, absolwent Politechniki Gliwickiej, pierwszą instalację solarną samodzielnie stworzył i zamontował na dachu swojego domu. Nie zawsze jednak było łatwo. Wyprodukowanie i sprzedanie pierwszego kolektora poprzedziły dwa lata pracy. W 2007 roku, gdy firma była już kwitnącym przedsiębiorstwem, właściciel stoczył wygraną walkę z rakiem.

Watt rozwija własne, opatentowane technologie. Pozwala to uzyskiwać nowe standardy wydajności, automatyzować produkcję i pokonywać rywali na międzynarodowych rynkach. Firma eksportuje 50% swojej produkcji, w tym do USA, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Kolektory Watt zdobyły też liczne certyfikaty jakości, prestiżowe wyróżnienia i nagrody, między innymi złote medale na targach MTP, POL-EKO. Firma jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, a za zasługi dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości i osiągnięcia w promowaniu polskiej myśli technicznej Sebastian Paszek otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Watt prowadzi też akcje dobroczynne na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

Firma rozwija rozbudowany program szkoleniowy Akademii Watt skierowany do współpracujących z nią instalatorów. Doskonalenie umiejętności montażu i kapitału ludzkiego kadry jest jednym z ważnych atutów konkurencyjnych firmy.

Z przyjemnością witamy właściciela i pracowników Watt S.A. w gronie uczestników Akademii PARP!

Źródło ilustracji:
http://www.kolektory.pl/centrum-prasowe/Podziel się: