Studia przypadków

Mieć oko na software [ilustracja do artykułu]

Przykład rebug.io pokazuje, że ewolucja usługi, i to już działającej, to nic niezwykłego w świecie startupowym – stworzone przez wrocławian oprogramowanie do automatycznego wyłapywania błędów programistycznych znalazło wiele innych zastosowań. Od ulepszenia obszarów UX (user experience) po przeprowadzenie klienta przez proces zakupowy na stronie internetowej. W przyszłości firma chce zatrudnić wyjątkowych testerów – osoby z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujących autystyków.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Społeczności szkoleniowe

Społeczności szkoleniowe Akademii PARP

Lubisz się uczyć? Wiele osób „uczenie się” kojarzy z koszmarem szkolnej ławki. I tak od średniowiecza albo dawniej... Akademia PARP od 2006 roku zapewnia najnowocześniejszą formę uczenia się: e-learning, na światowym poziomie. Jednak czas nie stoi w miejscu. Czy masz konto na facebooku albo naszej klasie? Portale społecznościowe to ważny wynalazek Internetu ostatnich lat. Uczymy się nie tylko od nauczycieli i z materiałów, które przygotują. Uczymy się też między sobą, od pasjonatów, wymieniając doświadczenia, zadając pytania... Nadszedł czas na nową rewolucję w uczeniu się. Uczenie się społecznościowe – w Akademii PARP!

W Akademii PARP każdy uczestnik, który ukończy szkolenie, ma możliwość założenia swojej społeczności szkoleniowej i zostania jej Ambasadorem. Ambasador zarządza procesem szkoleniowym w swojej społeczności, proponuje ścieżki spośród ponad 250 modułów szkoleń Akademii PARP, programuje harmonogram, w których uczestnicy społeczności dostają automatyczne wiadomości i przypomnienia, zaprasza swoich znajomych i współpracowników, obserwuje ich postępy, kontroluje wypowiedzi na forach... Chcesz budować społeczność szkoleniową, wzmocnić swój wizerunek i autorytet, zrobić coś dobrego dla innych? Zostań ambasadorem i zarządzaj szkoleniami w Akademii PARP!

Społeczności dla szkoleniowców to szczególne społeczności w Akademii PARP. Służą do doskonalenia swoich umiejętności trenerskich oraz rozwijania wiedzy nt. organizacji, przygotowania i przeprowadzania szkoleń online. Znajdziesz w nich gotowe szkolenia e-learning i m-learning dla szkoleniowców, dostępne tylko poprzez społeczności dla szkoleniowców, dodatkowo także biznesowe szkolenie "Blended learning", a w niedalekiej przyszłości (połowa 2014): rapid learning, czyli proste szkolenia tworzone za pomocą łatwego w obsłudze narzędzia autorskiego. Szkolenia rapid learning będzie można przeprowadzać na wirtualnej platformie dla swojej społeczności dla szkoleniowców, zamiast ścieżek z gotowych modułów (jak w innych społecznościach).