Studia przypadków

Czekoladowa historia [ilustracja do artykułu] Obok tej historii trudno przejść obojętnie. Jest w niej pasja, marzenie, przyjaźń, ciężka praca i wreszcie sukces. Manufaktura Czekolady została założona w 2009 roku przez dwóch przyjaciół ze szkolnej ławki – Tomka Sienkiewicza i Krzyśka Stypułkowskiego. To jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest wytwarzana ręcznie, bezpośrednio z ziarna kakaowca.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Rozrywka i wiedza

Gry szkoleniowe, psychozabawy i prezentacje

Gry to nie tylko rozrywka i sposób na spędzanie czasu dla młodzieży. Gry szkoleniowe mogą być angażującą aktywnością dla zabieganych pracujących, uzupełniającą nowoczesne szkolenia. W skondensowanej, interaktywnej i "żywej" formie dobrze zaprojektowanej gry szkoleniowej możesz sprawdzić koncepcje przedstawiane przez trenerów. A przy tym dobrze się bawić!

W Akademii PARP od 2009 roku rozwijamy dział rozrywki i wiedzy tzw. edutainment (ang. education + entertainment) realizujący popularną koncepcję "ucząc bawić, bawiąc uczyć". Znajdziesz u nas dziesiątki prezentacji multimedialnych, psychozabaw oraz emocjonujących gier, które realizują założone cele dydaktyczne. Uczenie się przez gry skutkuje wieloma korzyściami:


  • przyspieszonym zdobywaniem nowych lub doskonaleniem dotychczasowych kompetencji,
  • skalowalnością, gdyż najbardziej pożądane uczenie się przez rozwiązywanie problemów stają się dostępne dla większej ilości uczestników,
  • dostępnością,
  • złożoną interaktywnością dłużej utrzymującą uwagę i wzbogaconą przez innych uczestników,
  • stwarzaniem środowiska sprawdzania realistycznych scenariuszy bez ryzyka konsekwencji błędnych decyzji.

Zapraszamy do korzystania z aktualnie dostępnych produktów edutainment, aby dowiedzieć się więcej o otoczeniu biznesowym, możliwościach projektu i... o sobie :)

Gry i psychozabawy

Prezentacje multimedialne (linki otwierają się w nowym oknie)