Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Aktualności

Wszystkie wiadomości

 • 2012-05-04 Jeśli nie pracujesz w jednoosobowej latarni morskiej... na pewno Ci się przyda w pracy!
  Nowe szkolenie na wiosnę: „Umiejętności interpersonalne”
Rok temu uruchomiliśmy szkolenie z umiejętności osobistych, a wiosną 2012 zapraszamy do rozwijania umiejętności interpersonalnych w Akademii PARP. Mamy w związku z tym dla Ciebie całą garść dobrych wiadomości...

Pierwsza dobra wiadomość: do poprawienia umiejętności interpersonalnych potrzeba mniej samozaparcia niż do zmiany diety, nauki tańca czy uprawiania sportu, opanowania nowego języka czy nawet sztuki origami.

Druga dobra wiadomość: w przeciwieństwie do nauki origami, umiejętności interpersonalne na pewno...

więcej

 • 2012-04-18 Akademia PARP na Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości
17-18 kwietnia 2012 Akademia PARP była obecna na Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości zorganizowanych w ramach europejskiego tygodnia małych i średnich przedsiębiorstw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Więcej o imprezie na stronie organizatora:
http://www.poznan.pl/mim/pdp/pdp,p,20323.html

więcej


 • 2012-04-06 Życzenia Świąteczne
Wszystkim uczestnikom, absolwentom, ambasadorom społeczności szkoleniowych, współpracownikom i sympatykom Akademii PARP składamy serdeczne życzenia radosnych, spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Zespół Akademii PARP 

więcej

 • 2012-04-03 Przez inteligentne oszczędności do zarządzania ekologicznego:
  druga część szkolenia
Oszczędzanie energii w biznesie to długofalowa wartość dla środowiska i budżetu Twojej firmy. Nie na wszystko masz wpływ: ceny paliw, taryfy, liczniki, przepisy. Jednak wiele decyzji firmy mogą podejmować świadomie, i tych drobnych, codziennych, i tych większych, dotyczących inwestycji ekologicznych. Chcesz to ogarnąć? Przejdź szkolenie Akademii PARP i zarządzaj ekologicznie!

W lutym 2012 uruchomiliśmy pierwsze cztery moduły e-learning szkolenia "Ekologiczny biznes", dotyczące obowiązków i sprawozdawczości firm korzystających ze środowiska, korzyści z ochrony środowiska, w tym pozyskiwania funduszy na cele ekologiczne, gospodarki odpadami oraz produktów i opakowań.

W...

więcej

 • 2012-03-07 Współpracuj z naturą!
  Nowe szkolenie „Ekologiczny biznes”
O tym, że z naturą warto współpracować, wie każdy, kto próbował uprawiać ogród lub inny kawałek działki. Prosty przykład? Nie rozkruszaj grud przekopanej na jesień ziemi, tylko zostaw je na zimę - najlepiej zrobi to za Ciebie mróz. O korzyściach z udanych plonów czy przyjemności z przebywania w pięknym ogrodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Również w firmie warto i trzeba współpracować z naturą.

Pracujesz w zakładzie produkcyjnym? A może Twoja firma ma nieruchomość, prowadzi inwestycję, korzysta z samochodów czy komputerów, które co kilka lat wymienia? Zarządzanie ekologiczne wynika z regulacji prawnych, dotyczących każdego podmiotu gospodarczego. Może też być źródłem realnych korzyści, jeśli skorzystasz...

więcej