Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Aktualności

Wszystkie wiadomości

 • 2012-04-03 Przez inteligentne oszczędności do zarządzania ekologicznego:
  druga część szkolenia
Oszczędzanie energii w biznesie to długofalowa wartość dla środowiska i budżetu Twojej firmy. Nie na wszystko masz wpływ: ceny paliw, taryfy, liczniki, przepisy. Jednak wiele decyzji firmy mogą podejmować świadomie, i tych drobnych, codziennych, i tych większych, dotyczących inwestycji ekologicznych. Chcesz to ogarnąć? Przejdź szkolenie Akademii PARP i zarządzaj ekologicznie!

W lutym 2012 uruchomiliśmy pierwsze cztery moduły e-learning szkolenia "Ekologiczny biznes", dotyczące obowiązków i sprawozdawczości firm korzystających ze środowiska, korzyści z ochrony środowiska, w tym pozyskiwania funduszy na cele ekologiczne, gospodarki odpadami oraz produktów i opakowań.

W...

więcej

 • 2012-03-07 Współpracuj z naturą!
  Nowe szkolenie „Ekologiczny biznes”
O tym, że z naturą warto współpracować, wie każdy, kto próbował uprawiać ogród lub inny kawałek działki. Prosty przykład? Nie rozkruszaj grud przekopanej na jesień ziemi, tylko zostaw je na zimę - najlepiej zrobi to za Ciebie mróz. O korzyściach z udanych plonów czy przyjemności z przebywania w pięknym ogrodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Również w firmie warto i trzeba współpracować z naturą.

Pracujesz w zakładzie produkcyjnym? A może Twoja firma ma nieruchomość, prowadzi inwestycję, korzysta z samochodów czy komputerów, które co kilka lat wymienia? Zarządzanie ekologiczne wynika z regulacji prawnych, dotyczących każdego podmiotu gospodarczego. Może też być źródłem realnych korzyści, jeśli skorzystasz...

więcej

 • 2012-02-03 Zorganizuj swoje biuro na co dzień!
  Szkolenie blended
„Jak my to zrobimy?” - zafrasował się prezes Dymała. „Byle niezbyt wystawnie” - podsunął księgowy Kopiejkin, zawsze wyczulony na koszty reprezentacji. „Nie o to mi chodzi!” - zniecierpliwił się Dymała – „Spotkanie trzeba zorganizować, z agendą i zaproszeniami. Zanim pochwalimy się prototypem i przyjmiemy gości, ktoś musi ich odebrać z lotniska, zagaić po angielsku... Przecież nie zrobię wszystkiego sam z inżynierem Zaworkiem!”. „Panie Prezesie, to żaden problem.” Nowoawansowana asystentka Laura Groch odparła z uśmiechem. „Po ostatnim szkoleniu Akademii PARP mogę się tym zająć od A do Z”. Na twarzach Kopiejkina i Zaworka malował się podziw z niedowierzaniem. Prezes pomyślał tylko "A to zuch!"

Czy wiesz jak zorganizować spotkanie biznesowe, dobrze wypaść w służbowym kontakcie z cudzoziemcami – osobistym, mailowym i telefonicznym? Może prowadzisz działalność samodzielnie i nawał codziennych obowiązków sprawia, że masz ochotę wyłączyć ciągle dzwoniący telefon albo zrzucić tę pracę na...

więcej

 • 2012-01-12 Kopalnia wiedzy w e-learningu!
  Co mówi sztuczna inteligencja o ... umiejętnościach osobistych?
Akademia PARP to kopalnia wiedzy o tym, jak uczą się polscy przedsiębiorcy i pracownicy małych i średnich firm. Ze szkoleń skorzystało już prawie 125 tys. uczestników. Spośród ponad 120 tysięcy odwiedzających portal miesięcznie, każdego miesiąca kilkanaście tysięcy uczestników loguje się na platformę ze szkoleniami. System monitoringu portalu co miesiąc generuje gigabajty raportów o postępach w nauce. Co ciekawego i nowego można znaleźć w takim morzu danych? I jak?

Aby wybrać temat do noworocznego artykułu statystycznego, sięgnęliśmy po techniki data mining. Polegają one na eksploracji masowych danych za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji (do nich wrócimy krótko na koniec artykułu). Celem jest odkrywanie nowych, trudnych do spostrzeżenia „ludzkim...

więcej

 • 2011-12-24 Wesołych Swiąt i Szczęśliwego 2012 Roku!
Wszystkim uczestnikom i absolwentom już 31 szkoleń Akademii PARP, mikro, małym, średnim i dużym oraz planującym nowy biznes, sympatykom, przyjaciołom i ambasadorom społeczności...

...którzy samodzielnie mogą przeprowadzać swoich znajomych przez własne ścieżki w szkoleniach Akademii PARP, życzymy zdrowych, wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2012 roku. Oby szkolenia internetowe Akademii PARP pomagały Wam we wszelkich wyzwaniach biznesowych!

Zespół Akademii PARP
więcej