Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Akademia PARP w Wirtualnej Polsce

Akademia PARP w Wirtualnej PolsceWirtualna Polska (wp.pl) jest w czołówce najczęściej odwiedzanych miejsc w polskim Internecie. Jak wynika z badania Megapanel PBI-Gemius w kwietniu 2007 roku portal ten odwiedziło 8,7 miliona użytkowników. Liczba odsłon wyniosła wówczas 1 miliard 633 miliony. Z danych wynika, że portal przyciąga dużą liczbę Internautów o różnych zainteresowaniach, ponieważ posiada jedną z najbogatszych w polskiej sieci ofertę serwisów tematycznych - ponad 180 serwisów w 10 kategoriach.Wirtualna Polska to interaktywny portal służący do komunikacji, przekazywania informacji oraz przeprowadzania transakcji elektronicznych. Od początku istnienia użytkownicy portalu współtworzyli jego serwisy. Badanie Megapanel PBI/Gemius wykazało, że liczba użytkowników, posiadających konto pocztowe wynosi 4,2 miliona. Wynik ten plasuje wp.pl na pierwszym miejscu w tej kategorii serwisów. 

Największy projekt e-learningowy w Polsce – Akademia PARP – podjęła współpracę z Wirtualną Polską. Akademia PARP zwiększa w ten sposób własną rozpoznawalność w sieci i umożliwia skorzystanie z bezpłatnego podnoszenia kwalifikacji zawodowych coraz większej liczbie Internautów. Od września użytkownicy Wirtualnej Polski mogą poznać bliżej Akademię PARP. W serwisie Biznes publikowane są ciekawe artykuły, które przygotowują eksperci Akademii PARP.

Dzięki nawiązanej współpracy Akademia PARP intensywniej dociera do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a Wirtualna Polska przyczynia się do rozwoju polskiej przedsiębiorczości oraz popularyzacji e-learningu.Autor: tmh