Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Sukces z puzzli

Sukces z puzzli

  • Autor: asz
  • Data: 2007-10-08 17:28:34
  • Odsłon: 2767
[Ilustracja do studium przypadku] Z małej rodzinnej firmy Trefl stał się liderem na rynku zabawek w Polsce. Sukces zawdzięcza dbałości o jakość oraz pasji swojego zespołu.

Firma Trefl powstała w lipcu 1985 roku. Jej założycielem jest Kazimierz Wierzbicki. Przez lata z małej rodzinnej firmy zmieniła się w duże, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, które zatrudnia kilkaset osób i dba o ich rozwój zawodowy.

Sukces Trefla związany jest między innymi z wieloletnią partnerską współpracą z największymi: The Walt Disney Company, Warner Bros., Mattel oraz Ferrari.

Obecnie Trefl jako grupa kapitałowa od lat utrzymuje pozycję lidera na rynku puzzli, gier i kart do gry. W Europie Środkowo-Wschodniej jest największym graczem w swojej branży. Rozbudowana sieć dystrybucji w kraju dba o obecność produktów Grupy Trefl w dużych sieciach hipermarketów oraz w największych hurtowniach zabawkarskich w Polsce. Produkty Trefla znaleźć można w ponad 25 krajach na całym świecie.

Grupa Trefl silnie angażuje się także w rozwój polskiego sportu: drużyna Prokom Trefl Sopot jest wielokrotnym Mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn, bierze też udział w prestiżowych rozgrywkach Euroligi. Sukcesy odnoszą również bilardziści z sekcji bilardu SSA Trefl Sopot oraz drużyna siatkarska Trefl Gdańsk.Podziel się: