W dniu 27 czerwca 2019 roku zostanie uruchomiona nowa wersja serwisu Akademia PARP.
Dostępna będzie ona pod adresem: www.akademia.parp.gov.pl

Obecny serwis będzie dostępny tylko do końca września 2019 r. Po tym okresie dostęp do certyfikatów będzie niemożliwy. Prosimy o ukończenie rozpoczętych szkoleń i wydrukowanie lub zapisanie certyfikatów.

Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Sukces z puzzli

Sukces z puzzli

  • Autor: asz
  • Data: 2007-10-08 17:28:34
  • Odsłon: 2941
[Ilustracja do studium przypadku] Z małej rodzinnej firmy Trefl stał się liderem na rynku zabawek w Polsce. Sukces zawdzięcza dbałości o jakość oraz pasji swojego zespołu.

Firma Trefl powstała w lipcu 1985 roku. Jej założycielem jest Kazimierz Wierzbicki. Przez lata z małej rodzinnej firmy zmieniła się w duże, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, które zatrudnia kilkaset osób i dba o ich rozwój zawodowy.

Sukces Trefla związany jest między innymi z wieloletnią partnerską współpracą z największymi: The Walt Disney Company, Warner Bros., Mattel oraz Ferrari.

Obecnie Trefl jako grupa kapitałowa od lat utrzymuje pozycję lidera na rynku puzzli, gier i kart do gry. W Europie Środkowo-Wschodniej jest największym graczem w swojej branży. Rozbudowana sieć dystrybucji w kraju dba o obecność produktów Grupy Trefl w dużych sieciach hipermarketów oraz w największych hurtowniach zabawkarskich w Polsce. Produkty Trefla znaleźć można w ponad 25 krajach na całym świecie.

Grupa Trefl silnie angażuje się także w rozwój polskiego sportu: drużyna Prokom Trefl Sopot jest wielokrotnym Mistrzem Polski w koszykówce mężczyzn, bierze też udział w prestiżowych rozgrywkach Euroligi. Sukcesy odnoszą również bilardziści z sekcji bilardu SSA Trefl Sopot oraz drużyna siatkarska Trefl Gdańsk.Podziel się: