Studia przypadków

Niskopodłogowe na najwyższym poziomie [ilustracja do artykułu] Czy Polska może mieć swoją gwiazdę motoryzacji? Oto historia Solaris Bus & Coach S.A. - rodzimej firmy, która od wielu lat, z kompletnym produktem i pod własną marką odnosi sukcesy także poza Polską, w tym na bardzo konkurencyjnym rynku niemieckim!

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Hoop po napój

Hoop po napój

  • Autor: ans
  • Data: 2007-07-10 16:55:50
  • Odsłon: 2931
[Ilustracja do studium przypadku] Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było przypuszczać, że HOOP S. A. osiągnie tak duży sukces. Obecnie firma jest w czołówce producentów napojów i oferuje blisko dwieście różnych produktów.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku w Bielsku Podlaskim od produkcji pierwszych napojów HOOP. Wówczas produkowano 2,5 tys. butelek napojów na godzinę. Od początku zarządza nią prezes Dariusz Wojdyga. W 1996 roku dołączył prezes Marek Jutkiewicz. W 1993 roku firma przyjęła nazwę HOOP International Sp. z o.o. i jako pierwsza w Polsce, już w drugim roku działalności, spełniła wszystkie surowe światowe normy jakościowe i wymogi technologiczne koncernu Coca-Cola International. Pozwoliło to na zawarcie dwuletniego kontraktu usługowego z tym największym na świecie producentem napojów.

W 1997 roku firma HOOP International Sp. z o.o. została przekształcona w HOOP Spółka Akcyjna, a w roku 2003 zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W marcu tego roku przedsiębiorstwo zawarło porozumienie z czeską spółką Kofola, mające na celu połączenie firm.

Obecnie Grupa Kapitałowa HOOP prowadzi działalność w zakresie produkcji, handlu i dystrybucji bezalkoholowych napojów - gazowanych i niegazowanych, a także wody mineralnej. Działalność GK HOOP obejmuje swoim zasięgiem obszar Polski i Rosji. HOOP S. A.  jest także właścicielem spółki Paola S. A., dzięki której firma weszła w nowe segmenty rynku – syropy owocowe i napoje energetyczne.

Hoop S. A. to nie tylko linie produkcyjne w Bielsku Podlaskim, Tychach i Grodzisku Wielkopolskim, ale także wykwalifikowana kadra. Pracownicy spółki są regularnie szkoleni w oparciu o rozpoznane potrzeby. Wpływa to na podnoszenie kwalifikacji kadry oraz na rozwój tego prężnie działającego przedsiębiorstwa, które zaledwie 15 lat temu było jeszcze mikrofirmą.

Podziel się: