Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Hoop po napój

Hoop po napój

  • Autor: ans
  • Data: 2007-07-10 16:55:50
  • Odsłon: 3067
[Ilustracja do studium przypadku] Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było przypuszczać, że HOOP S. A. osiągnie tak duży sukces. Obecnie firma jest w czołówce producentów napojów i oferuje blisko dwieście różnych produktów.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku w Bielsku Podlaskim od produkcji pierwszych napojów HOOP. Wówczas produkowano 2,5 tys. butelek napojów na godzinę. Od początku zarządza nią prezes Dariusz Wojdyga. W 1996 roku dołączył prezes Marek Jutkiewicz. W 1993 roku firma przyjęła nazwę HOOP International Sp. z o.o. i jako pierwsza w Polsce, już w drugim roku działalności, spełniła wszystkie surowe światowe normy jakościowe i wymogi technologiczne koncernu Coca-Cola International. Pozwoliło to na zawarcie dwuletniego kontraktu usługowego z tym największym na świecie producentem napojów.

W 1997 roku firma HOOP International Sp. z o.o. została przekształcona w HOOP Spółka Akcyjna, a w roku 2003 zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W marcu tego roku przedsiębiorstwo zawarło porozumienie z czeską spółką Kofola, mające na celu połączenie firm.

Obecnie Grupa Kapitałowa HOOP prowadzi działalność w zakresie produkcji, handlu i dystrybucji bezalkoholowych napojów - gazowanych i niegazowanych, a także wody mineralnej. Działalność GK HOOP obejmuje swoim zasięgiem obszar Polski i Rosji. HOOP S. A.  jest także właścicielem spółki Paola S. A., dzięki której firma weszła w nowe segmenty rynku – syropy owocowe i napoje energetyczne.

Hoop S. A. to nie tylko linie produkcyjne w Bielsku Podlaskim, Tychach i Grodzisku Wielkopolskim, ale także wykwalifikowana kadra. Pracownicy spółki są regularnie szkoleni w oparciu o rozpoznane potrzeby. Wpływa to na podnoszenie kwalifikacji kadry oraz na rozwój tego prężnie działającego przedsiębiorstwa, które zaledwie 15 lat temu było jeszcze mikrofirmą.

Podziel się: