Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Bo każde biuro jest inne...

Bo każde biuro jest inne...

  • Autor: tmh
  • Data: 2007-06-20 12:47:32
  • Odsłon: 2598
[Ilustracja do studium przypadku] ...to motto firmy Helikon, która ponad dziesięć lat temu postawiła na profesjonalizm i potrzeby klienta. Dziś jest liderem na rynku dystrybutorów mebli biurowych w Polsce.

Na początku lat dziewięćdziesiątych Robert Bunicz - obecny właściciel firmy, urządzając swój gabinet upatrzył sobie zestaw mebli gabinetowych Fenix, produkowanych przez Jarocińskie Fabryki Mebli. Okazało się jednak, że zamówienie oraz sprowadzenie tego zestawu do Warszawy było problemem. W Warszawie nie było salonu ani dystrybutora tego producenta, problematyczny był także transport i montaż zestawu. Dlatego zrodził się pomysł stworzenia firmy, która sprostałaby takim potrzebom. 

Takie były w 1992 roku początki firmy Helikon. W ofercie znalazły się meble gabinetowe i pracownicze Jarocińskich Fabryk Mebli. Szybko dołączyły do niej produkty MARO, MDD, Mikomaxu, PROFIMu. Wtedy jeszcze były to młode polskie firmy, dziś zalicza się je do czołowych marek.

Powstała też duża ekspozycja mebli biurowych, która nie tylko prezentowała ofertę, ale również przedstawiała kompletne aranżacje. Od początku firma oferowała transport i montaż. W 1995 roku powstał dział projektowy. Architekci wspólnie z handlowcami tworzą zespoły zdolne obsługiwać wymagających klientów oraz oferować kompleksową obsługę. Profesjonalna obsługa zawsze była „oczkiem w głowie” zarządu firmy.

Obecnie Helikon oferuje meble biurowe kilkudziesięciu dostawców.

Firma Helikon zapracowała na swój sukces również dzięki pracy swojej kadry. Przedsiębiorstwo tworzy kreatywny zespół młodych ludzi, którzy mają zapewnione liczne możliwości rozwoju. Każdy z pracowników, niezależnie od stanowiska czy działu, w którym pracuje, uczestniczy regularnie w ciekawych i profesjonalnych szkoleniach.


Podziel się: