Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > PoGGadajmy przez Gadu-Gadu

PoGGadajmy przez Gadu-Gadu

  • Autor: ans
  • Data: 2007-05-30 17:22:55
  • Odsłon: 2682
[Ilustracja do studium przypadku] Codziennie przez serwery Gadu-Gadu użytkownicy przesyłają kilkaset milionów wiadomości. W sekundzie zalogowanych jest blisko milion osób, a w ciągu jednego dnia z komunikatora korzysta trzy miliony osób. Od 23 lutego 2007 roku Gadu-Gadu S.A. jest notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wszystko zaczęło się od SMS-ów wysyłanych przez Internet.

Historia Gadu-Gadu rozpoczęła się 7 lat temu na początku tzw. „boomu internetowego”. Było to w marcu 2000 roku. Właśnie wtedy z inicjatywy ?ukasza Foltyna powstała firma SMS-Express.com. Spółka początkowo oferowała program SMS-Express, służący tylko do wysyłania SMS-ów przez Internet.

Oficjalny start Pierwszego Polskiego Komunikatora Internetowego Gadu-Gadu odbył się 15 sierpnia 2000 roku. Już od pierwszego dnia, ku sporemu zaskoczeniu autorów programu, Gadu-Gadu zyskało ogromną popularność. Pierwszego dnia działania komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tysięcy użytkowników. Popularność Gadu-Gadu sprawiła, że żółte słoneczko zaczęło pojawiać się na tysiącach monitorów.

Od początku istnienia Gadu-Gadu do dzisiaj wzrosła ona z niespełna 3 do 300 milionów wiadomości wysyłanych dziennie. Dziś z Gadu-Gadu korzysta blisko 6 milionów osób.

W ciągu 7 lat istnienia dzięki swoim zaletom, w tym prostej obsłudze, Gadu-Gadu stało się najpopularniejszym i największym komunikatorem internetowym w Polsce.

Gadu-Gadu to także telefonia internetowa, Gadu Radio oraz serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl i GaduFun.pl – serwis gadżetów na telefon komórkowy. Gadu-Gadu współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz Policją w ramach akcji „Stop przemocy w szkołach”.

Rozwój komunikatora Gadu-Gadu nie byłby możliwy bez blisko 70-osobowego zespołu młodych, wykształconych i przeszkolonych ludzi.

W czasie czytania tego tekstu przez serwery Gadu-Gadu przesłano blisko 10 milionów wiadomości, dołączyło pół tysiąca nowych użytkowników, 150 osób znalazło miłość swojego życia, a 70 osób odnowiło starą znajomość ze szkolnych lat.

Podziel się: