Studia przypadków

Mieć oko na software [ilustracja do artykułu]

Przykład rebug.io pokazuje, że ewolucja usługi, i to już działającej, to nic niezwykłego w świecie startupowym – stworzone przez wrocławian oprogramowanie do automatycznego wyłapywania błędów programistycznych znalazło wiele innych zastosowań. Od ulepszenia obszarów UX (user experience) po przeprowadzenie klienta przez proces zakupowy na stronie internetowej. W przyszłości firma chce zatrudnić wyjątkowych testerów – osoby z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujących autystyków.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Słoneczne megawaty

Słoneczne megawaty

  • Autor: tmh
  • Data: 2014-11-20 15:47:49
  • Odsłon: 14252
[Ilustracja do studium przypadku] Wspaniała historia uporu, ciężkiej pracy, talentu i organicznego sukcesu "made in Poland". Watt S.A. to liczący się na świecie producent kolektorów słonecznych, ekonomicznych i ekologicznych urządzeń do uzyskiwania ciepła ze słońca.

Firmę założył i do dziś prowadzi właściciel - Sebastian Paszek. Ten ambitny pasjonat, absolwent Politechniki Gliwickiej, pierwszą instalację solarną samodzielnie stworzył i zamontował na dachu swojego domu. Nie zawsze jednak było łatwo. Wyprodukowanie i sprzedanie pierwszego kolektora poprzedziły dwa lata pracy. W 2007 roku, gdy firma była już kwitnącym przedsiębiorstwem, właściciel stoczył wygraną walkę z rakiem.

Watt rozwija własne, opatentowane technologie. Pozwala to uzyskiwać nowe standardy wydajności, automatyzować produkcję i pokonywać rywali na międzynarodowych rynkach. Firma eksportuje 50% swojej produkcji, w tym do USA, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Kolektory Watt zdobyły też liczne certyfikaty jakości, prestiżowe wyróżnienia i nagrody, między innymi złote medale na targach MTP, POL-EKO. Firma jest laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, a za zasługi dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości i osiągnięcia w promowaniu polskiej myśli technicznej Sebastian Paszek otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Watt prowadzi też akcje dobroczynne na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

Firma rozwija rozbudowany program szkoleniowy Akademii Watt skierowany do współpracujących z nią instalatorów. Doskonalenie umiejętności montażu i kapitału ludzkiego kadry jest jednym z ważnych atutów konkurencyjnych firmy.

Z przyjemnością witamy właściciela i pracowników Watt S.A. w gronie uczestników Akademii PARP!

Źródło ilustracji:
http://www.kolektory.pl/centrum-prasowe/Podziel się: