Studia przypadków

Nie do podrobienia [ilustracja do artykułu]

Warszawski startup Talkin’ Things dostarcza globalnym koncernom rozwiązania, które sprawiają, że opakowania ich produktów stają się inteligentne – zapobiegają podrabianiu, pozwalają śledzić produkt od fabryki aż po półkę w sklepie, wchodzą w interakcje z klientem końcowym oraz stają się nośnikiem treści. Przede wszystkim zaś dostarczają producentom bezcennych informacji o rynku.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Przesyłka na Siódemkę

Przesyłka na Siódemkę

  • Autor: tmh
  • Data: 2010-12-22 14:10:00
  • Odsłon: 3940
[Ilustracja do studium przypadku] Firma kurierska Siódemka SA to przykład młodej firmy, która udowodniła, że polska firma może się rozwinąć i skutecznie konkurować z międzynarodowymi gigantami.


Spółka rozpoczęła działalność w 1998 roku, świadcząc usługi przewozu przesyłek miejskich i krajowych, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku przesyłek ekspresowych, dysponuje ponad 10-procentowym udziałem w rynku przesyłek kurierskich. Siódemka działa za pośrednictwem 42 oddziałów na terenie kraju. Firma cały czas poszerza swoją ofertę o kolejne zróżnicowane pakiety usług i zaawansowane narzędzia do zarządzania przesyłkami, we wszystkich swoich placówkach wprowadziła certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008. Posiada także certyfikaty z dziedziny bezpieczeństwa informacji – ISO 27001:2005 i ochrony środowiska - ISO 14001:2004.

Każdego miesiąca ponad 12 tys. klientów obsługiwanych jest przez ponad 2000 pracowników i kurierów, którzy doręczają ponad 1 mln przesyłek miesięcznie.

Spółka za swą działalność była wielokrotnie nagradzana - otrzymała dwukrotnie prestiżowe wyróżnienia: Laur Klienta 2009 i Laur Klienta 2010 w kategorii „Usługi kurierskie – przesyłki krajowe”, a także otrzymany w 2010 roku tytuł Firma Przyjazna Klientowi. W 2010 roku firma po raz pierwszy uczestniczyła w Programie „Przedsiębiorstwo Fair Play”, organizowanym przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, otrzymując certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2010”.

Firma przykłada szczególną uwagę do rozwoju swojej kadry poprzez rozbudowany program szkoleń. Oprócz szkoleń tradycyjnych np. adaptacyjnych, językowych czy „miękkich” z umiejętności interpersonalnych, prowadzone są szkolenia e-learning, a także indywidualne programy rozwojowe składające się ze szkoleń oraz indywidualnej pracy z coachem.Podziel się: