Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Fakro – polska firma o światowej sławie

Fakro – polska firma o światowej sławie

  • Autor: tmh
  • Data: 2006-12-13 17:16:52
  • Odsłon: 2714
[Ilustracja do studium przypadku] Prywatne rodzinne przedsiębiorstwo z Nowego Sącza znajduje się w światowej czołówce producentów okien dachowych. Sukces zawdzięcza między innymi inwestycjom w rozwój oraz wydajnym i kreatywnym pracownikom.

W 1986 roku Ryszard Florek otworzył w Tymbarku Zakład Stolarki Budowlanej Florad. Właściciel wykorzystywał wiedzę i umiejętności zdobyte podczas pracy w branży budowlanej za granicą. Pobyt na Zachodzie był dla Florka także inspiracją do nowego pomysłu biznesowego. Postanowił produkować nieznane wówczas w Polsce okna dachowe. Dochody uzyskane dzięki Zakładowi Stolarki Budowlanej zainwestował w nową działalność.

Fabryka okien marki Fakro została uruchomiona w 1991 roku w Nowym Sączu. Już po trzech latach firma eksportowała swoje wyroby do państw Europy Zachodniej. Dzisiaj Fakro ma 17 proc udziałów w światowym rynku okien dachowych. Jest właścicielem 5 zakładów w Polsce, posiada również dziesięć własnych zagranicznych firm handlowych. Przyczynami sukcesu są przede wszystkim dbałość o jakość i inwestycje w rozwój.

Siłą firmy jest również młody i komunikatywny zespół. Osoby zatrudnione w Fakro regularnie odbywają szkolenia i kursy językowe, mają również możliwość skorzystania z zasobów firmowej biblioteki. Dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Zarząd Fakro przyjmuje, że wykwalifikowani pracownicy są kluczem do wysokiej jakości produktów.


Podziel się: