W dniu 27 czerwca 2019 roku zostanie uruchomiona nowa wersja serwisu Akademia PARP.
Dostępna będzie ona pod adresem: www.akademia.parp.gov.pl

Obecny serwis będzie dostępny tylko do końca września 2019 r. Po tym okresie dostęp do certyfikatów będzie niemożliwy. Prosimy o ukończenie rozpoczętych szkoleń i wydrukowanie lub zapisanie certyfikatów.

Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Fakro – polska firma o światowej sławie

Fakro – polska firma o światowej sławie

  • Autor: tmh
  • Data: 2006-12-13 17:16:52
  • Odsłon: 2820
[Ilustracja do studium przypadku] Prywatne rodzinne przedsiębiorstwo z Nowego Sącza znajduje się w światowej czołówce producentów okien dachowych. Sukces zawdzięcza między innymi inwestycjom w rozwój oraz wydajnym i kreatywnym pracownikom.

W 1986 roku Ryszard Florek otworzył w Tymbarku Zakład Stolarki Budowlanej Florad. Właściciel wykorzystywał wiedzę i umiejętności zdobyte podczas pracy w branży budowlanej za granicą. Pobyt na Zachodzie był dla Florka także inspiracją do nowego pomysłu biznesowego. Postanowił produkować nieznane wówczas w Polsce okna dachowe. Dochody uzyskane dzięki Zakładowi Stolarki Budowlanej zainwestował w nową działalność.

Fabryka okien marki Fakro została uruchomiona w 1991 roku w Nowym Sączu. Już po trzech latach firma eksportowała swoje wyroby do państw Europy Zachodniej. Dzisiaj Fakro ma 17 proc udziałów w światowym rynku okien dachowych. Jest właścicielem 5 zakładów w Polsce, posiada również dziesięć własnych zagranicznych firm handlowych. Przyczynami sukcesu są przede wszystkim dbałość o jakość i inwestycje w rozwój.

Siłą firmy jest również młody i komunikatywny zespół. Osoby zatrudnione w Fakro regularnie odbywają szkolenia i kursy językowe, mają również możliwość skorzystania z zasobów firmowej biblioteki. Dostęp do wiedzy jest stały i nieograniczony. Zarząd Fakro przyjmuje, że wykwalifikowani pracownicy są kluczem do wysokiej jakości produktów.


Podziel się: