Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Polska firma z włoskim smakiem

Polska firma z włoskim smakiem

  • Autor: wer
  • Data: 2008-11-12 16:26:20
  • Odsłon: 3013
[Ilustracja do studium przypadku] Dominium Pizza jest znaną polską siecią restauracji, serwującą potrawy kuchni włoskiej. Profesjonalizm i inwestycja w pracowników zadecydowały o sukcesie firmy.

Dominium Pizza powstała w kwietniu 1993 roku. Właśnie wtedy 25-letni Tomasz Plebaniak, Prezes Zarządu Dominium S.A. otworzył pierwszy lokal w Warszawie przy ulicy Złotej. Klienci mogli spróbować ręcznie wyrabianej pizzy, przyrządzanej według oryginalnej włoskiej receptury.

Obecnie w całej Polsce działa prawie 60 restauracji Dominium Pizza. Jedna restauracja znajduje się w stolicy Rumunii, Bukareszcie. Trwają prace nad otwarciem restauracji w Dublinie. Firma podpisała też umowy z centrami handlowymi w Wilnie i we Lwowie.

Dominium jest największą siecią lokali gastronomicznych, opartą wyłącznie na polskim kapitale. W 2008 roku Dominium Pizza została przekształcona w spółkę akcyjną, zmieniając nazwę na Dominium S.A. Przedsiębiorstwo planuje zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dominium jako pierwsza sieć restauracji w Polsce wprowadziła zamówienia on-line, umożliwiła zapłatę za zamówienie przez Internet oraz w systemie mPay - za pośrednictwem telefonu komórkowego.Trafionym pomysłem okazało się również uruchomienie call-center z jednym numerem dla wszystkich restauracji.

W ofercie Dominium Pizza jest ponad 30 rodzajów pizzy, makarony, przekąski i sałatki. Wszystkie dania są przygotowywane ze starannie wybranych składników i nie zawierają konserwantów.

Ważną rolę w rozwoju Dominium Pizza stanowią szkolenia pracowników, które podnoszą ich kwalifikacje, jakość świadczonych usług oraz są dostosowane do stanowisk. Firma zatrudnia ponad 1000 osób. Szkoleni są pracownicy restauracji oraz pracownicy biurowi. Realizowane są szkolenia z zakresu zarządzania zespołem, czasem, negocjacji handlowych, a także z prawa pracy. Jak podkreśla Prezes Zarządu Dominium S.A. Tomasz Plebaniak, głównym czynnikiem rozwoju i sukcesu firmy są inwestycje w ludzi.Podziel się: