Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Ceramiczny sukces

Ceramiczny sukces

  • Autor: ans
  • Data: 2008-05-08 17:00:16
  • Odsłon: 2910
[Ilustracja do studium przypadku] Ceramika Paradyż to potentat na rynku ceramiki budowlanej. Początki tej polskiej firmy - wówczas jeszcze małego biznesu - sięgają 1989 roku.

Wzornictwo płytek ze znakiem Paradyża wpisuje się w światowe trendy – pracują nad tym polscy specjaliści i włoskie biura projektowe. Paradyż prezentuje swoje wyroby na całym świecie. Uczestniczy w targach w Poznaniu, Kijowie, Moskwie, Brnie, Monachium, Walencji oraz w Bolonii, gdzie zbiera się czołówka producentów ceramiki z całego świata.

W trosce o środowisko naturalne oraz bezpieczeństwo i higienę pracy firma wdrożyła zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2000), środowiskiem (ISO 14001:2004) i BHP (PN-N 18001 i OHSAS 18001).

Paradyż jest laureatem wielu prestiżowych rankingów – Laur Konsumenta 2007, Dobra Firma 2005, Lider Eksportu na Wschód, Gazela Biznesu 2005, ?azienka - Wybór Roku 2006, Jakość Roku 2006 i 2007, Podłogi i Ściany - Dobry Wybór 2007. Uznanie potwierdzają też nagrody, m.in. Wielka Perła Ceramiki UE 2006 i 2007, Perła Ceramiki UE 2007, Perła Ceramiki Dystrybutorów w 2006 i 2007 roku oraz Perła Ceramiki Dystrybutorów 2006 dla kolekcji płytek ceramicznych.

Podstawą sukcesu Paradyżu jest wysoko wykwalifikowana kadra. Od prawidłowego doboru pracowników zależy, jakim potencjałem ludzkim dysponuje przedsiębiorstwo, jakie będą możliwości jego rozwoju, poprawy efektywności pracy oraz współdziałania ludzi. Wszystkie te elementy przekładają się na satysfakcję klientów.

Jednym z głównych zadań działu personalnego jest rozwój pracowników Grupy Paradyż. Firma dba o to, by realizowane szkolenia wynikały zarówno z rzeczywistych potrzeb pracowników, jak i firmy. Rozwój pracowników wspomagany jest również poprzez dofinansowanie kształcenia w szkołach średnich, na wyższych uczelniach i w szkołach językowych.

Podziel się: