W dniu 27 czerwca 2019 roku zostanie uruchomiona nowa wersja serwisu Akademia PARP.
Dostępna będzie ona pod adresem: www.akademia.parp.gov.pl

Obecny serwis będzie dostępny tylko do końca września 2019 r. Po tym okresie dostęp do certyfikatów będzie niemożliwy. Prosimy o ukończenie rozpoczętych szkoleń i wydrukowanie lub zapisanie certyfikatów.

Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Allegro.pl – interes on-line

Allegro.pl – interes on-line

  • Autor: ans
  • Data: 2008-01-29 15:18:44
  • Odsłon: 3112
[Ilustracja do studium przypadku] QXL Poland, właściciel portalu Allegro.pl, to lider polskiego handlu elektronicznego. Tysiące towarów, ponad 7 mln. zarejestrowanych użytkowników i dogodności handlu internetowego (szybkość, dostępność 24x7) sprawiają, że Allegro.pl jest wyjątkowym miejscem w polskim Internecie.

QXL Poland jest pionierem aukcji internetowych w Polsce. Pierwsze aukcje on-line ruszyły w grudniu 1999 roku. Twórcą i pomysłodawcą serwisu jest mieszkający od kilkunastu lat w Polsce Holender Arjan Bakker, który wspólnie z wówczas 19-letnim zapalonym programistą Tomkiem Dudziakiem stworzyli i rozwinęli własną koncepcję bezpiecznego handlu w polskim Internecie. W 2000 roku zespół Allegro liczył zaledwie 8 osób, a za główną siedzibę służyło dwupokojowe mieszkanie.

W skład Grupy Allegro poza serwisem Allegro.pl wchodzą także: otoMoto.pl, PayU.pl, Platnosci.pl, otoDom.pl, program lojalnościowy Payback.pl, Ceneo.pl, a także międzynarodowe platformy handlowe - czeska Aukro.cz, rosyjska Aukro.ru oraz węgierska Tesz-Vesz.hu.

Allegro osiągnęło i, pomimo obecności w Polsce bogatego amerykańskiego konkurenta, zachowuje pozycję największej platformy handlowej w polskim Internecie. Dziś mówi się już o społeczności Allegro. Użytkownicy wspólnie wymieniają doświadczenia, spotykają się na seminariach, zjazdach i mniej formalnych imprezach.

Allegro umożliwia szerokiej rzeszy osób i firm nieskrępowany handel w Internecie. Platforma służy do sprzedawania i kupowania towarów oraz usług, poprzez aukcje i po stałych cenach. Obejmuje też wiele rozwiązań i narzędzi  w celu zwiększenia bezpieczeństwa, szybkości i łatwości w internetowych transakcjach. Partnerami Allegro są m.in. banki internetowe, centra autoryzacyjne kart płatniczych oraz największe w kraju portale internetowe. Jako pierwsze Allegro współtworzyło dynamicznie rozwijający się Program Lojalnościowy i System Płatności online.

Allegro zapewnia sprzedającym wygodny system do wystawiania przedmiotów na sprzedaż i zarządzania transakcjami. Kupujący mają szeroki wybór towarów podzielonych na czytelne kategorie, proste formy licytacji i kupna oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo zakupów w Internecie.

Obecnie firma zatrudnia ponad 400 osób, wyspecjalizowanych w różnych obszarach e-commerce takich, jak bezpieczeństwo, marketing, programowanie, obsługa klienta. Zespół cały czas się rozwija. Pracownicy mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji za pomocą szkoleń. To właśnie dzięki wykwalifikowanej kadrze Allegro.pl jest liderem na rynku handlu elektronicznego.

Podziel się: