Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Allegro.pl – interes on-line

Allegro.pl – interes on-line

  • Autor: ans
  • Data: 2008-01-29 15:18:44
  • Odsłon: 2976
[Ilustracja do studium przypadku] QXL Poland, właściciel portalu Allegro.pl, to lider polskiego handlu elektronicznego. Tysiące towarów, ponad 7 mln. zarejestrowanych użytkowników i dogodności handlu internetowego (szybkość, dostępność 24x7) sprawiają, że Allegro.pl jest wyjątkowym miejscem w polskim Internecie.

QXL Poland jest pionierem aukcji internetowych w Polsce. Pierwsze aukcje on-line ruszyły w grudniu 1999 roku. Twórcą i pomysłodawcą serwisu jest mieszkający od kilkunastu lat w Polsce Holender Arjan Bakker, który wspólnie z wówczas 19-letnim zapalonym programistą Tomkiem Dudziakiem stworzyli i rozwinęli własną koncepcję bezpiecznego handlu w polskim Internecie. W 2000 roku zespół Allegro liczył zaledwie 8 osób, a za główną siedzibę służyło dwupokojowe mieszkanie.

W skład Grupy Allegro poza serwisem Allegro.pl wchodzą także: otoMoto.pl, PayU.pl, Platnosci.pl, otoDom.pl, program lojalnościowy Payback.pl, Ceneo.pl, a także międzynarodowe platformy handlowe - czeska Aukro.cz, rosyjska Aukro.ru oraz węgierska Tesz-Vesz.hu.

Allegro osiągnęło i, pomimo obecności w Polsce bogatego amerykańskiego konkurenta, zachowuje pozycję największej platformy handlowej w polskim Internecie. Dziś mówi się już o społeczności Allegro. Użytkownicy wspólnie wymieniają doświadczenia, spotykają się na seminariach, zjazdach i mniej formalnych imprezach.

Allegro umożliwia szerokiej rzeszy osób i firm nieskrępowany handel w Internecie. Platforma służy do sprzedawania i kupowania towarów oraz usług, poprzez aukcje i po stałych cenach. Obejmuje też wiele rozwiązań i narzędzi  w celu zwiększenia bezpieczeństwa, szybkości i łatwości w internetowych transakcjach. Partnerami Allegro są m.in. banki internetowe, centra autoryzacyjne kart płatniczych oraz największe w kraju portale internetowe. Jako pierwsze Allegro współtworzyło dynamicznie rozwijający się Program Lojalnościowy i System Płatności online.

Allegro zapewnia sprzedającym wygodny system do wystawiania przedmiotów na sprzedaż i zarządzania transakcjami. Kupujący mają szeroki wybór towarów podzielonych na czytelne kategorie, proste formy licytacji i kupna oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo zakupów w Internecie.

Obecnie firma zatrudnia ponad 400 osób, wyspecjalizowanych w różnych obszarach e-commerce takich, jak bezpieczeństwo, marketing, programowanie, obsługa klienta. Zespół cały czas się rozwija. Pracownicy mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji za pomocą szkoleń. To właśnie dzięki wykwalifikowanej kadrze Allegro.pl jest liderem na rynku handlu elektronicznego.

Podziel się: