Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Harmonia piękna i natury

Harmonia piękna i natury

  • Autor: ans
  • Data: 2007-10-26 16:38:28
  • Odsłon: 3866
[Ilustracja do studium przypadku] Firma Bielenda Kosmetyki Naturalne powstała w 1990 roku. Początki firmy były podobne do początków wielu innych, budujących dzisiejszy polski rynek – nowatorski pomysł, intuicja i zaangażowanie całej rodziny. Bielenda jest obecnie jednym z wiodących krajowych producentów kosmetyków.

Wizytówką firmy jest centrum odnowy Bielenda SPA - miejsce, w którym można odpocząć i poddać się kompleksowej pielęgnacji twarzy i ciała. Proponuje autorskie zabiegi, które wykonuje bardzo doświadczony i wykwalifikowany personel. Do zabiegów używana jest naturalna woda, pochodząca z własnego, górskiego ujęcia. Uzupełnieniem zabiegów jest relaksująca muzykoterapia.

Bielenda od początku swojego istnienia stale wprowadza oryginalne rozwiązania produktowe. W swojej ofercie posiada przeszło 250 kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Bielenda jest także producentem kosmetyków wykorzystywanych do profesjonalnych zabiegów w gabinetach odnowy biologicznej oraz pielęgnacji w domu, które można kupić w wybranych gabinetach kosmetycznych. Firma zajmuje się też produkcją naturalnych wyciągów z roślin, ziół i owoców. Surowce służące do produkcji ekstraktów pochodzą wyłącznie z terenów czystych ekologicznie, gdzie ich uprawa, zbiór, przetwarzanie oraz przechowywanie odbywają się bez udziału syntetycznych związków chemicznych.

Bielenda sprzedaje swoje kosmetyki nie tylko w Polsce, ale dociera również na rynki zagraniczne. Marka obecna jest w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Firma prowadzi rozmowy, mające na celu wprowadzenie kosmetyków na rynki afrykańskie, azjatyckie i australijski.

Przedsiębiorstwo zatrudnia przeszło 200 osób, posiada zakłady produkcyjne i własne laboratoria. W nich prowadzi prace rozwojowo - badawcze, które mają na celu opracowywanie nowych i udoskonalanie już produkowanych kosmetyków. Bada czystość mikrobiologiczną wyrobów, a laboratoria kontroli jakości na bieżąco sprawdzają zgodność produktów firmy z wymaganymi normami. Firma posiada certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001.

- Hasło „harmonia piękna i natury” towarzyszy firmie od początku - mówi założycielka firmy i jej główny technolog Barbara Bielenda.  Dbamy o to, żeby właśnie naturalne ekstrakty roślinne stanowiły podstawową i znaczącą bazę naszych kosmetyków. Sami je produkujemy, więc mamy pewność, że nasze kosmetyki są najwyższej jakości. Nasz personel jest starannie szkolony. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami ze środowiskiem kosmetologicznym - prowadzimy  autorskie szkolenia oraz udzielamy autoryzacji współpracującym z nami gabinetom kosmetycznym - zarówno w Polsce i zagranicą – podkreśla właścicielka. 

Podziel się: