Studia przypadków

W zintegrowanej sali operacyjnej [ilustracja do artykułu]

Firma Alvo ze Śmigla zaczęła jako producent mebli gastronomicznych, a dziś bez kompleksów konkuruje na najbardziej wymagających rynkach, oferując zaawansowane rozwiązania dla sal operacyjnych i szpitali.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Inne studia przypadków

Inne studia przypadków

  • 2007-05-16 Aaaby kupić mieszkanie…
Profesjonalizm, troska o klienta i zaangażowanie pracowników firmy Polanowscy Nieruchomości Sp. z o.o. zdecydowały o sukcesie tej rodzinnej firmy.

W 1988 roku Zofia Polanowska założyła jedną z pierwszych w Warszawie agencję nieruchomości. Obecnie prezesem jest Adam Polanowski. Firma skupia się przede wszystkim na usługach wyceny nieruchomości, analizy rynku oraz doradztwa inwestycyjnego.

Marka Polanowscy jest bardzo rozpoznawalna także w branży pośrednictwa...
więcej

  • 2007-04-20 Kremowy sukces
Ziaja to marka kosmetyków, która obejmuje szeroką gamę nowoczesnych produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, bazujących na naturalnych składnikach oraz recepturach tworzonych w oparciu o farmaceutyczne doświadczenie.

Kosmetyki Ziaja są obecne na polskim rynku już od ponad osiemnastu lat. Założyciel Zenon Ziaja po dwudziestu latach pracy w aptece postanowił otworzyć swoje własne przedsiębiorstwo. Pasją i entuzjazmem Zenon Ziaja szybko zaraził swoją rodzinę. Żona stała się niezastąpionym partnerem w interesach, a także nieustannie... więcej

  • 2007-02-06 Zarezerwowane dla LPP
Te ubrania zna cała Polska. Jednak nie wszyscy wiedzą jak powstała marka Reserved i czemu zawdzięcza tak ogromny sukces.

Reserved to marka należąca do firmy LPP. Początki działalności sięgają 1990 roku. Wtedy właśnie obecny prezes Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec założyli Przedsiębiorstwo Handlowe „Mistral" s.c. LPP powstało w 1995 roku. Początkowo, działalność ograniczała się do handlu gotową odzieżą sprowadzaną z Chin.... więcej

  • 2006-12-13 Fakro – polska firma o światowej sławie
Prywatne rodzinne przedsiębiorstwo z Nowego Sącza znajduje się w światowej czołówce producentów okien dachowych. Sukces zawdzięcza między innymi inwestycjom w rozwój oraz wydajnym i kreatywnym pracownikom.

W 1986 roku Ryszard Florek otworzył w Tymbarku Zakład Stolarki Budowlanej Florad. Właściciel wykorzystywał wiedzę i umiejętności zdobyte podczas pracy w branży budowlanej za granicą. Pobyt na Zachodzie był dla Florka także inspiracją do nowego pomysłu biznesowego. Postanowił produkować nieznane wówczas w... więcej

  • 2006-11-20 Kokosowe zyski
Bakalland S.A., niegdyś kilkuosobowa studencka firma, to dziś przedsiębiorstwo planujące debiut giełdowy i największy polski producent bakalii.

Początki historii Bakalland S.A. sięgają 1991 roku, kiedy grupa studentów warszawskiej SGPiS z Marianem Owerko na czele założyła spółkę Uno Tradex.  Firma zajmowała się handlem świeżymi owocami i warzywami. Produkty były pakowane i magazynowane w kawalerce o powierzchni 37 m2.... więcej