Studia przypadków

Czekoladowa historia [ilustracja do artykułu] Obok tej historii trudno przejść obojętnie. Jest w niej pasja, marzenie, przyjaźń, ciężka praca i wreszcie sukces. Manufaktura Czekolady została założona w 2009 roku przez dwóch przyjaciół ze szkolnej ławki – Tomka Sienkiewicza i Krzyśka Stypułkowskiego. To jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest wytwarzana ręcznie, bezpośrednio z ziarna kakaowca.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Aktualności

Wszystkie wiadomości

 • 2012-04-18 Akademia PARP na Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości
17-18 kwietnia 2012 Akademia PARP była obecna na Poznańskich Dniach Przedsiębiorczości zorganizowanych w ramach europejskiego tygodnia małych i średnich przedsiębiorstw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Więcej o imprezie na stronie organizatora:
http://www.poznan.pl/mim/pdp/pdp,p,20323.html

więcej


 • 2012-04-06 Życzenia Świąteczne
Wszystkim uczestnikom, absolwentom, ambasadorom społeczności szkoleniowych, współpracownikom i sympatykom Akademii PARP składamy serdeczne życzenia radosnych, spokojnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Zespół Akademii PARP 

więcej

 • 2012-04-03 Przez inteligentne oszczędności do zarządzania ekologicznego:
  druga część szkolenia
Oszczędzanie energii w biznesie to długofalowa wartość dla środowiska i budżetu Twojej firmy. Nie na wszystko masz wpływ: ceny paliw, taryfy, liczniki, przepisy. Jednak wiele decyzji firmy mogą podejmować świadomie, i tych drobnych, codziennych, i tych większych, dotyczących inwestycji ekologicznych. Chcesz to ogarnąć? Przejdź szkolenie Akademii PARP i zarządzaj ekologicznie!

W lutym 2012 uruchomiliśmy pierwsze cztery moduły e-learning szkolenia "Ekologiczny biznes", dotyczące obowiązków i sprawozdawczości firm korzystających ze środowiska, korzyści z ochrony środowiska, w tym pozyskiwania funduszy na cele ekologiczne, gospodarki odpadami oraz produktów i opakowań.

W...

więcej

 • 2012-03-07 Współpracuj z naturą!
  Nowe szkolenie „Ekologiczny biznes”
O tym, że z naturą warto współpracować, wie każdy, kto próbował uprawiać ogród lub inny kawałek działki. Prosty przykład? Nie rozkruszaj grud przekopanej na jesień ziemi, tylko zostaw je na zimę - najlepiej zrobi to za Ciebie mróz. O korzyściach z udanych plonów czy przyjemności z przebywania w pięknym ogrodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Również w firmie warto i trzeba współpracować z naturą.

Pracujesz w zakładzie produkcyjnym? A może Twoja firma ma nieruchomość, prowadzi inwestycję, korzysta z samochodów czy komputerów, które co kilka lat wymienia? Zarządzanie ekologiczne wynika z regulacji prawnych, dotyczących każdego podmiotu gospodarczego. Może też być źródłem realnych korzyści, jeśli skorzystasz...

więcej

 • 2012-02-03 Zorganizuj swoje biuro na co dzień!
  Szkolenie blended
„Jak my to zrobimy?” - zafrasował się prezes Dymała. „Byle niezbyt wystawnie” - podsunął księgowy Kopiejkin, zawsze wyczulony na koszty reprezentacji. „Nie o to mi chodzi!” - zniecierpliwił się Dymała – „Spotkanie trzeba zorganizować, z agendą i zaproszeniami. Zanim pochwalimy się prototypem i przyjmiemy gości, ktoś musi ich odebrać z lotniska, zagaić po angielsku... Przecież nie zrobię wszystkiego sam z inżynierem Zaworkiem!”. „Panie Prezesie, to żaden problem.” Nowoawansowana asystentka Laura Groch odparła z uśmiechem. „Po ostatnim szkoleniu Akademii PARP mogę się tym zająć od A do Z”. Na twarzach Kopiejkina i Zaworka malował się podziw z niedowierzaniem. Prezes pomyślał tylko "A to zuch!"

Czy wiesz jak zorganizować spotkanie biznesowe, dobrze wypaść w służbowym kontakcie z cudzoziemcami – osobistym, mailowym i telefonicznym? Może prowadzisz działalność samodzielnie i nawał codziennych obowiązków sprawia, że masz ochotę wyłączyć ciągle dzwoniący telefon albo zrzucić tę pracę na...

więcej