Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podsumowanie trzeciej edycji warsztatów regionalnych Akademii PARP

  • Autor: ans
  • Data: 2007-07-22 08:07:41
  • Odsłon: 2528
[Ilustracja do artykułu] W ciągu minionych trzech tygodni Akademia PARP odwiedziła kolejnych osiem polskich miast. Pierwszy warsztat, który zainaugurował trzecią edycje spotkań w regionach, odbył się w Pułtusku. Kolejne miały miejsce w Białej Podlaskiej, Słupsku, Szczecinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Częstochowie, Lesznie oraz Gorzowie Wielkopolskim. W warsztatach regionalnych z Akademią PARP wzięło udział prawie 200 przedsiębiorców z mikro, małych i średnich firm.

Większość warsztatów odbyła się w salach sesyjnych Urzędów Miast. W warsztacie w Pułtusku brał udział Burmistrz Miasta Pan Wojciech Dębski, w Białej Podlaskiej Prezydent Pan Andrzej Czapski, w Gorzowie Wielkopolskim Sekretarz Miasta Pan Ryszard Kneć. Na spotkaniach obecne były także lokalne media. 

Pracownicy i właściciele firm z sektora MSP uczestniczyli w prezentacji multimedialnej nt. Akademii PARP, poznawali tematykę nowych, interaktywnych szkoleń internetowych, opracowanych przez Estakada.pl, a także zasady działania i korzystania z portalu Akademii PARP. Przedstawialiśmy możliwości, jakie daje system wsparcia - helpdesk i infolinia z opiekunami i tutorami. Uczestnicy warsztatu dowiedzieli się, dlaczego małe i średnie firmy powinny się szkolić, poznali zalety edukacji przez Internet. Na każdym warsztacie przedstawiciel opiekunów wyjaśniał jak zostać uczestnikiem szkoleń internetowych Akademii PARP. Opiekun odpowiadał również na wszystkie pytania uczestników podczas indywidualnych konsultacji. Uczestnicy jeszcze podczas warsztatów, na udostępnionych stanowiskach z dostępem do Internetu rejestrowali się w portalu, korzystali ze szkoleń internetowych i eksperymentowali z narzędziami wsparcia np. wideoczatami.W części wykładowej uczestnicy warsztatów mogli przekonać się, na czym polega różnica pomiędzy szkoleniem tradycyjnym i internetowym. Wykłady i inne stacjonarne formy szkoleniowe prezentowane w ramach warsztatów były prowadzone przez tych samych ekspertów merytorycznych, którzy przygotowywali treść merytoryczną do szkoleń internetowych i w projekcie Akademii PARP pełnią funkcję tutorów. Pracownicy i właściciele firm z sektora MSP aktywnie uczestniczyli w dyskusjach i chętnie brali udział w ćwiczeniach. Eksperci Akademii PARP nie pozostawiali żadnych pytań uczestników bez odpowiedzi. W tej części warsztatu poruszano takie tematy jak: negocjacje handlowe, sprzedaż, motywowanie i komunikacja z pracownikami czy rekrutacja bezpośrednia.

Warsztaty Akademii PARP były także okazją do integracji lokalnych środowisk biznesowych. Uczestnicy wymieniali się swoimi opiniami i doświadczeniami. Przedsiębiorcy byli zainteresowani dalszym rozwojem Akademii PARP, gdyż uważają portal i szkolenia za doskonałe źródło wiedzy dla swoich firm także w przyszłości. Najczęściej zadawane pytania organizacyjne dotyczyły zasad uzyskania certyfikatu, potwierdzającego zdobytą wiedzę w szkoleniach internetowych oraz kontaktu z tutorami. Uczestnicy warsztatu w Pułtusku, Częstochowie i Lesznie przybyli na spotkanie, aby osobiście poznać reprezentantów Akademii PARP. Pojawiło się też wielu absolwentów szkoleń internetowych Akademii PARP.

Niektórzy pomorscy przedsiębiorcy podczas zajęć przy komputerach pracowali na swoich laptopach i na nich rejestrowali się w portalu Akademii PARP. Uczestnicy warsztatu na Śląsku deklarowali, że do zarejestrowania się będą namawiać swoich współpracowników.

O Akademii PARP napisało ponad 30 dzienników, tygodników i miesięczników z całej Polski, 20 portali, agencje prasowe oraz ponad 40 serwisów internetowych Urzędów Miast i organizacji zrzeszających mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W sumie dało to rekordową liczbę ponad 130 publikacji na temat Akademii PARP. Członkowie zarządu Estakada.pl Aneta Grzyb-Hejduk i Krzysztof Hejduk gościli w Radiu TOK FM oraz w Programie 1 Telewizji Polskiej. O szkoleniach i warsztatach Akademii PARP  informowały też TV Biznes i poznański oddział TVP.

?ącznie, w trzech edycjach warsztatów regionalnych Akademii PARP wzięło udział prawie 500 pracowników i właścicieli firm z sektora MSP w całej Polsce. Kolejna, czwarta i ostatnia edycja spotkań z regionalnymi przedsiębiorcami rusza we wrześniu 2007. Akademia PARP odwiedzi jeszcze osiem miast w województwie kujawsko – pomorskim, warmińsko – mazurskim, podlaskim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim oraz podkarpackim i łódzkim.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: