Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP w Szczecinie

  • Autor: ans
  • Data: 2007-07-09 20:32:16
  • Odsłon: 3039
[Ilustracja do artykułu] Kolejny warsztat regionalny Akademii PARP odbył się 5 lipca 2007 w Szczecinie. Spotkanie miało miejsce w Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego. Uczestniczyło w nim ponad dwudziestu właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich firm z Pomorza Zachodniego.

W pierwszej części warsztatu odbyła się prezentacja wyjaśniająca pokrótce dlaczego małe i średnie firmy powinny się szkolić, jakie możliwości otwiera przed małymi i średnimi firmami e-learning oraz na czym polegają szkolenia internetowe.

Anna Sierant, ekspert merytoryczny Akademii PARP, przedstawiła zawartość merytoryczną szkolenia internetowego z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, z rozwinięciem metod pozyskiwania pracowników. Uczestnicy wzięli aktywny udział w wykładzie i dyskusji z ekspertem Akademii PARP. Zadawali bardzo rzeczowe pytania np. na temat zatrudniania pracowników poprzez rekrutację bezpośrednią.W ostatniej części warsztatu przedsiębiorcy zapoznali się z portalem Akademii PARP. Omówiono m.in. zasady zaliczania szkolenia i uczestniczenia w forum dyskusyjnym. Podczas warsztatu regionalnego można było zarejestrować się w portalu.

Uczestnicy byli pod wrażeniem szkoleń internetowych, które przygotowywane są przez Estakada.pl specjalnie dla firm z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Są przekonani, że szkolenia przydadzą się w ich przedsiębiorstwach i będą zachęcać kolegów z pracy do korzystania z portalu edukacyjnego Akademii PARP. Przedsiębiorcy dopytywali się czy w przyszłości będą udostępniane szkolenia internetowe na inne tematy. Uczestnicy widzą duży potencjał w Akademii PARP. Przedsiębiorcy chętnie wzięli udział w indywidualnych konsultacjach.Akademia PARP w tej edycji warsztatów regionalnych odwiedzi jeszcze cztery miasta. Najbliższe warsztaty odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim (9.07), Częstochowie (10.07), Lesznie (11.07) i Gorzowie Wielkopolskim (13.07). Serdecznie zapraszamy!

Na portalu Akademii PARP są już dostępne nowe szkolenia internetowe - Negocjacje handlowe w MŚP”, „Praktyczne zarządzanie personelem w MŚP”, „Praktyczne zagadnienia public relations i marketingu w MŚP”. Zapraszamy do korzystania!


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: