Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Internet bliski mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom

  • Autor: ans
  • Data: 2007-06-18 23:04:34
  • Odsłon: 2434
[Ilustracja do artykułu] Pojawia się coraz więcej możliwości zastosowania technologii internetowych w biznesie. To co do niedawna dostępne było wyłącznie dla dużych firm, stosowane może być z sukcesem również przez sektor MMŚP.

Jedną z obiecujących korzyści, jakie daje Internet już dziś, są szkolenia oraz telepraca. Portal Gazeta.pl opisał udany eksperyment wykorzystania Internetu we Wrocławiu do tzw. telepracy czyli pracy na odległość.  W eksperymencie uczestniczyły osoby wychowujące dzieci - kobiety i mężczyźni. Pokazano, że dzięki możliwości wykonywania pracy na odległość, pracownicy mogą w łatwiejszy sposób godzić ją z innymi obowiązkami. W wywiadzie dla portalu, autorzy projektu umożliwiającego telepracę zwrócili uwagę na nieufność, jaka towarzyszyła przedsiębiorcom w pierwszych momentach zetknięcia z pomysłem. Przekonali się jednak, że w ten sposób mogą tylko zyskać. Znika problem tymczasowej utraty pracownika ze względu na urlop wychowawczy. Zalety telepracy w postaci elastycznego wykonywania obowiązków, korzyści dla osób niepełnosprawnych oraz mieszkańców regionów, w których trudno znaleźć pracę na miejscu, są istotnymi argumentami popierającymi tę formę wykorzystania Internetu. Sprawdzone na Zachodzie rozwiązania wyraźnie przyjmują się obecnie w Polsce.

W podobny sposób warto podejść do szkoleń dostępnych w Internecie. Zamiast wysyłać pracownika na kilka dni na stacjonarne szkolenie, rytm nauki może być dostosowany do charakteru pracy i indywidualnych obowiązków uczestnika. Istnieje wiele projektów, które wspierają wykorzystanie nowych technologii do efektywnej pracy i nauki. Akademia PARP jest dotychczas największą w Europie Środkowo-Wschodniej inicjatywą umożliwiającą doskonalenie zawodowe za pomocą e-learningu. Adresatami projektu są wszystkie firmy należące do sektora MMŚP (mikro- małych i średnich przedsiębiorstw).

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: