Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podsumowanie drugiej edycji warsztatów Akademii PARP

  • Autor: ans
  • Data: 2007-04-13 01:24:31
  • Odsłon: 2294
[Ilustracja do artykułu] Na początku kwietnia 2007 roku zakończyliśmy drugą edycję warsztatów regionalnych Akademii PARP, które odbyły się w ośmiu miastach w Polsce. Na spotkaniach gościliśmy właścicieli i pracowników  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a także przedstawicieli Urzędów Miast i mediów.

Pierwszy warsztat regionalny, promujący nowe szkolenia Akademii PARP odbył się w Bydgoszczy, a kolejne w Olsztynie, Suwałkach, Tarnowie, Rzeszowie, Legnicy, Opolu i ?odzi. Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Rafał Bruski opowiedział o klastrach, do jakich miasto zachęca swoich inwestorów i jak ubiegać się o fundusze unijne. Poruszył także zagadnienie parku technologicznego, który jest organizowany dla inwestorów z sektora MMŚP oraz omówił sytuację na rynku pracy. W Olsztynie głos zabrał Zastępca Prezydenta Miasta Tomasz Gałażewski. Przedstawiciele Urzędów Miast byli obecni także na warsztacie w Suwałkach i Opolu. 

Pierwsza część warsztatów regionalnych Akademii PARP obejmowała zagadnienia dotyczące szkoleń internetowych. Eksperci merytoryczni Akademii PARP omawiali tematykę pięciu z nich: „Jak rozwijać firmę – systemy zarządzania w MŚP”, „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP”, „Zarządzanie jakością w MŚP”, „Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem”, „Plan marketingowy w MŚP”. Trzy ostatnie to nowe szkolenia, które są już uruchomione i dostępne na portalu Akademii PARP.

W części warsztatowej przedsiębiorcy poznawali zasady korzystania z portalu Akademii PARP. Na każdym warsztacie zapewnione były stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dzięki temu uczestnicy mogli się od razu zarejestrować w Akademii PARP. Na wszystkie pytania związane z uczestnictwem w szkoleniach internetowych Akademii PARP chętnie i wyczerpująco odpowiadał obecny na warsztatach opiekun. Uczestnicy mieli również okazję poeksperymentować z wideoczatami.

Przedsiębiorcy byli pozytywnie zaskoczeni szkoleniami Akademii PARP. Wielu uczestników spotkań w województwie łódzkim i kujawsko - pomorskim uznało, że szkolenia internetowe, przygotowywane przez Estakada.pl, są bardzo przyjazne dla użytkownika, a także łatwe w obsłudze. Kilka osób z Dolnego Śląska korzystało już z e-learningu. Uczestniczący w warsztatach właściciele firm MŚP deklarowali, że w ich przedsiębiorstwach szkolenia Akademii PARP będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników.

Każdy warsztat regionalny cieszył się zainteresowaniem mediów. Napisało o nas ponad 15 dzienników i tygodników z całej Polski, prawie 30 portali, agencje prasowe oraz kilkanaście serwisów internetowych Urzędów Miast i organizacji zrzeszających przedsiębiorców z MŚP. Odwiedziły nas także regionalne stacje telewizyjne i radiowe, m. in. TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Eska Rzeszów. Członkowie zarządu Estakada.pl Aneta Grzyb-Hejduk i Krzysztof Hejduk gościli w Programie 1 Polskiego Radia w audycji „Z kraju i ze świata”

Przedsiębiorcy interesowali się, czy będą organizowane kolejne spotkania Akademii PARP w regionach. Trzecia edycja warsztatów stacjonarnych rusza już w czerwcu 2007 roku.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: