Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podsumowanie drugiej edycji warsztatów Akademii PARP

  • Autor: ans
  • Data: 2007-04-13 01:24:31
  • Odsłon: 2529
[Ilustracja do artykułu] Na początku kwietnia 2007 roku zakończyliśmy drugą edycję warsztatów regionalnych Akademii PARP, które odbyły się w ośmiu miastach w Polsce. Na spotkaniach gościliśmy właścicieli i pracowników  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a także przedstawicieli Urzędów Miast i mediów.

Pierwszy warsztat regionalny, promujący nowe szkolenia Akademii PARP odbył się w Bydgoszczy, a kolejne w Olsztynie, Suwałkach, Tarnowie, Rzeszowie, Legnicy, Opolu i ?odzi. Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Rafał Bruski opowiedział o klastrach, do jakich miasto zachęca swoich inwestorów i jak ubiegać się o fundusze unijne. Poruszył także zagadnienie parku technologicznego, który jest organizowany dla inwestorów z sektora MMŚP oraz omówił sytuację na rynku pracy. W Olsztynie głos zabrał Zastępca Prezydenta Miasta Tomasz Gałażewski. Przedstawiciele Urzędów Miast byli obecni także na warsztacie w Suwałkach i Opolu. 

Pierwsza część warsztatów regionalnych Akademii PARP obejmowała zagadnienia dotyczące szkoleń internetowych. Eksperci merytoryczni Akademii PARP omawiali tematykę pięciu z nich: „Jak rozwijać firmę – systemy zarządzania w MŚP”, „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP”, „Zarządzanie jakością w MŚP”, „Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem”, „Plan marketingowy w MŚP”. Trzy ostatnie to nowe szkolenia, które są już uruchomione i dostępne na portalu Akademii PARP.

W części warsztatowej przedsiębiorcy poznawali zasady korzystania z portalu Akademii PARP. Na każdym warsztacie zapewnione były stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Dzięki temu uczestnicy mogli się od razu zarejestrować w Akademii PARP. Na wszystkie pytania związane z uczestnictwem w szkoleniach internetowych Akademii PARP chętnie i wyczerpująco odpowiadał obecny na warsztatach opiekun. Uczestnicy mieli również okazję poeksperymentować z wideoczatami.

Przedsiębiorcy byli pozytywnie zaskoczeni szkoleniami Akademii PARP. Wielu uczestników spotkań w województwie łódzkim i kujawsko - pomorskim uznało, że szkolenia internetowe, przygotowywane przez Estakada.pl, są bardzo przyjazne dla użytkownika, a także łatwe w obsłudze. Kilka osób z Dolnego Śląska korzystało już z e-learningu. Uczestniczący w warsztatach właściciele firm MŚP deklarowali, że w ich przedsiębiorstwach szkolenia Akademii PARP będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników.

Każdy warsztat regionalny cieszył się zainteresowaniem mediów. Napisało o nas ponad 15 dzienników i tygodników z całej Polski, prawie 30 portali, agencje prasowe oraz kilkanaście serwisów internetowych Urzędów Miast i organizacji zrzeszających przedsiębiorców z MŚP. Odwiedziły nas także regionalne stacje telewizyjne i radiowe, m. in. TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Eska Rzeszów. Członkowie zarządu Estakada.pl Aneta Grzyb-Hejduk i Krzysztof Hejduk gościli w Programie 1 Polskiego Radia w audycji „Z kraju i ze świata”

Przedsiębiorcy interesowali się, czy będą organizowane kolejne spotkania Akademii PARP w regionach. Trzecia edycja warsztatów stacjonarnych rusza już w czerwcu 2007 roku.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: