Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP na Suwalszczyźnie

  • Autor: ans
  • Data: 2007-04-03 13:43:46
  • Odsłon: 2455
[Ilustracja do artykułu] Trzeci warsztat stacjonarny Akademii PARP w drugiej edycji warsztatów odbył się 27 marca 2007  w Urzędzie Miasta w Suwałkach. Uczestnikami spotkania byli regionalni przedsiębiorcy z mikro, małych i średnich firm.

Uczestnicy warsztatu zapoznali się ze szkoleniami internetowymi oraz zasadami korzystania z portalu edukacyjnego Akademii PARP.

W prezentacjach brali także udział przedstawiciele Urzędu Miasta. Wykład i dyskusję poprowadził Jan Kaźmierczyk, ekspert merytoryczny Akademii PARP. Zajęcia dotyczące zarządzania jakością w małych i średnich przedsiębiorstwach zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2001 cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Po wykładzie ekspert chętnie odpowiadał na wszystkie pytania przedsiębiorców. Zadawane pytania dotyczyły formy i szczegółowości księgi jakości sporządzanej w ramach systemu zarządzania jakością, czy warto wdrażać normy ISO 9001:2000 w firmie, jak przebiega audyt certyfikujący. Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedź w szkoleniu „Zarządzanie jakością w MMŚP”.W ostatniej części warsztatu przedsiębiorcy skorzystali z indywidualnych konsultacji z opiekunem Akademii PARP.

Większość osób obecnych na warsztacie zadeklarowała, że zaloguje się na portalu jeszcze tego samego dnia. Niektórzy przyznali, że obawiali się, że szkolenia internetowe będą trudne w obsłudze. Okazało się, że multimedialne i interaktywne szkolenia internetowe, przygotowywane przez Estakada.pl specjalnie dla firm z sektora MMSP, są łatwe i przyjazne dla użytkownika z jedynie podstawową umiejętnością obsługi komputera. Jeden z uczestników stwierdził, że interesował się kiedyś szkoleniem z zarządzania jakością, prowadzonym tradycyjnie, które kosztowało kilka tysięcy złotych i wiązało się z wyjazdem na dwa dni do innego miasta oraz oczywiście oderwaniem od pracy. Uczestnicy z entuzjazmem wyrażali się o tym, że za uczestnictwo w wysokiej jakości szkoleniach internetowych Akademii PARP uczestnicy z MMŚP nie muszą zapłacić nawet złotówki.Zapraszamy do korzystania z nowych szkoleń internetowych Akademii PARP oraz do udziału w bezpłatnych warsztatach regionalnych!

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: