Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Nowe szkolenia na portalu Akademii PARP

  • Autor: kah
  • Data: 2007-03-14 23:28:15
  • Odsłon: 2369
[Ilustracja do artykułu] W marcu 2007 uruchamiamy trzy nowe, interaktywne, multimedialne szkolenia internetowe. Jak wszystkie szkolenia Akademii PARP także i te są dopasowane do potrzeb pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Nowe szkolenia internetowe Akademii PARP to:

Zarządzanie jakością w MŚP - szkolenie wyjaśnia na czym polega rola klienta i środowiska w zarządzaniu jakością oraz wybrane elementy zarządzania procesowego. Uczestnik szkolenia pozna praktyczne metody i techniki usprawnień oraz rozwiązywania problemów. W ramach szkolenia znalazły się też zagadnienia ochrona konsumenta w Polsce i w Unii Europejskiej, praktyczne aspekty przygotowania i przeprowadzenia wdrożenia systemów jakości wg normy ISO 9001:2000.

Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem - szkolenie zawiera przydatne informacje dla firm z sektora MSP, oferujących zarówno produkty jak i usługi. Uczestnicy mogą się dowiedzieć m.in. jak stworzyć system obsługi klienta i zarządzać nim w firmie, jak zidentyfikować klientów kluczowych i jak zarządzać kontaktami z nimi, jak przeprowadzić negocjacje handlowe i prezentację własnej oferty. W szkoleniu zawarte zostały praktyczne informacje na temat prowadzenia sprzedaży przez telefon, stosowania technik sprzedaży, kierowania zespołem sprzedawców czy informatycznych systemów zarządzania relacjami z klientem.

Plan marketingowy w MŚP - szkolenie szczegółowo przedstawia tematykę związaną z procesem planowania marketingowego. Omówione są w nim kwestie dotyczące zarządzania produktem, marką i ceną. Szkolenie praktycznie wprowadza w obszar efektywnej promocji i skutecznej komunikacji z rynkiem. Dużą uwagę poświęcono również sprawnemu zarządzaniu dystrybucją i logistyką w MŚP.

Wraz z nowymi szkoleniami internetowymi rusza druga edycja warsztatów stacjonarnych Akademii PARP. Celem tych spotkań jest promocja nowych kursów Akademii PARP oraz przygotowanie uczestników do korzystania ze szkoleń i portalu Akademii PARP. Będzie można również osobiście poznać opiekunów szkoleń, tutorów oraz innych uczestników projektu Akademia PARP. Pierwszy warsztat, który rozpocznie drugą edycję, odbędzie się 23 marca w Bydgoszczy. Na następne zapraszamy do Olsztyna, Suwałk, Tarnowa, Rzeszowa, a także Legnicy, Opola i ?odzi.

Działalność Akademii PARP 20 listopada 2006 zainaugurował warsztat w Warszawie. Kolejne odbyły się w Koninie, Sopocie, Koszalinie, Gliwicach, Nowej Soli, Kielcach oraz w Chełmie. W sumie wzięło w nich udział ponad dwustu przedsiębiorców z mikro, małych i średnich firm.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach regionalnych Akademii PARP. Już teraz na naszym portalu dostępny jest formularz zgłoszeniowy na warsztat w Bydgoszczy. Formularze na warsztaty w pozostałych miastach będą pojawiały się sukcesywnie. 

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: