Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Opiekunowie Akademii PARP

  • Autor: ans
  • Data: 2007-02-22 10:03:11
  • Odsłon: 2612
[Ilustracja do artykułu] Nasz dział opiekunów grup szkoleniowych, czyli helpdesk Akademii PARP działa już prawie trzy miesiące! Nasi opiekunowie codziennie dzwonią do uczestników szkoleń internetowych, motywują do nauki i pomagają rozwiązywać problemy. Zachęcają także do aktywnego uczestnictwa w szkoleniach.

Opiekunowie odpowiadają za regionalne grupy szkoleniowe, do których uczestnicy są przypisywani automatycznie przez system, przy zapisywaniu się na szkolenie internetowe. Grupy takie są związane z województwem, w którym siedzibę ma firma uczestnika np. Mazowsze10 czy Dolny Śląsk7. Grupy liczą maksymalnie 40 osób i nauka w nich trwa do dwóch miesięcy - tyle ile potrzeba do zaliczenia dowolnego szkolenia internetowego w rytmie jedna lekcja dziennie. Uczestnik może się łatwo zorientować kto jest opiekunem „jego” grupy w systemie (menu Moje szkolenia>Grupa szkoleniowa).

Dzięki pracy zespołu opiekunów uczestnicy Akademii PARP mogą uzyskać odpowiedź na dowolny problem związany ze szkoleniem internetowym. W rozmowach telefonicznych bądź poprzez e-mail opiekunowie starają się też motywować tych uczestników, którzy np. zapominają o szkoleniu. Niektórzy uczestnicy zaliczają wszystkie moduły w dostępnych szkoleniach. - Zdarza się, że z takimi uczestnikami nawet nie zdążymy się skontaktować w trakcie szkolenia. Bardzo szybko kończą jedno szkolenie i rozpoczynają następne - komentuje jeden z opiekunów.

Wielu uczestników szkoleń internetowych Akademii PARP bardzo chce poznać osobiście opiekunów swoich grup. Niestety, opiekunowie nie mogą spotkać się ze wszystkimi uczestnikami. Spotkania są możliwe tylko podczas warsztatów stacjonarnych, które odbywają się w całej Polsce. W czasie tych warsztatów uczestnicy mogą także porozmawiać z ekspertami, odpowiedzialnymi za merytoryczną treść szkolenia.

Nasi opiekunowie zawsze pamiętają o ludzkim wymiarze szkoleń internetowych. Szanują czas oraz prywatność uczestników. Ich rolą jest ułatwienie podjęcia i ukończenia nauki z sukcesem. Można kontaktować się z nimi e-mailowo lub telefonicznie - przez 6 dni w tygodniu (od poniedziałku - do soboty), od godziny 8.00 do 20.00. Opiekunowie pomagają też w razie problemów z zalogowaniem się na portalu, wypełnieniem formularza czy wyborem szkolenia.

Wszystkich uczestników Akademii PARP zapraszamy do kontaktu z opiekunami poprzez e-mail msp@akademiaparp.gov.pl i infolinię 0 801 444 MSP (0 801 444 677),  nie tylko w przypadku trudności, ale również po to, aby podzielić się swoimi opiniami.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: