Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Konkurs PARP do Sektorowych Rad ds Kompetencji

  • Autor: tmh
  • Data: 2015-05-25 15:50:55
  • Odsłon: 4179
[Ilustracja do artykułu] Co Krajowe Ramy Kwalifikacji dadzą Tobie? Co Ty możesz dać KRK?  

W ostatnim kwartale 2015 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości planuje ogłosić konkurs na wybór Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Pozwolą one na lepsze dopasowanie kompetencji pracowników do potrzeb polskich przedsiębiorstw w poszczególnych sektorach gospodarki.

Do zadań każdej Rady ds. Kompetencji będzie należało m.in.:

  1. rekomendowanie rozwiązań/zmian legislacyjnych w obszarze edukacji i jej dostosowania do potrzeb rynku pracy w danym sektorze,
  2. współpraca przedsiębiorców z edukacją,
  3. inicjowanie, zarządzanie, aktualizacja Sektorowych Ram Kwalifikacji,
  4. udział w tworzeniu badań sektora i upowszechnianiu ich wyników,
  5. przekazywanie informacji nt. zapotrzebowania na kompetencje w sektorze do instytucji rynku pracy.

Dla zapewnienia reprezentatywności w skład Rady ds. Kompetencji powinny wchodzić podmioty działające na rzecz danego sektora: przedsiębiorcy, organizacje branżowe, instytucje pełniące funkcję nadzoru lub regulacyjną, instytucje kształcenia formalnego i pozaformalnego, ministerstwo właściwe dla sektora. Więcej na temat Sektorowych Rad ds. Kompetencji można znaleźć pod adresem http://power.parp.gov.pl/wiadomosci-power/sektorowe-rady-ds-kompetencji-odpowiedzia-na-braki-kompetencyjne-pracownikow.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do kontaktu z PARP w terminie do 12 czerwca 2015 poprzez email: rady@parp.gov.pl.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: