Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Zostań ekspertem ds. e-learningu z Akademią PARP

  • Autor: asz
  • Data: 2007-02-15 11:56:49
  • Odsłon: 3054
[Ilustracja do artykułu] Na początku marca rozpoczyna się kolejna odsłona projektu Akademii PARP, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, realizowanego przez konsorcjum Estakada.pl - Betacom. W ramach tego projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, zrealizowany zostanie między innymi ogólnopolski cykl szkoleń stacjonarnych dotyczących e-learningu.

Akademia PARP to przede wszystkim portal edukacyjny www.akademiaparp.gov.pl z rozbudowanym systemem szkoleń internetowych z zakresu zarządzania, dedykowanych małym i średnim przedsiębiorstwom. Projekt jest bardzo nowatorski, wykorzystuje m.in. system wsparcia z infolinią opiekunów i ekspertów merytorycznych, system lojalnościowy. Prace realizowane są na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dodatkowym komponentem projektu są szkolenia stacjonarne jak tworzyć szkolenia e-learning, skierowane do szkół wyższych i firm szkoleniowych.

"Celem projektu jest inwestowanie w umiejętności kadry małych i średnich firm oraz instytucji szkoleniowych oparte na nowej formie edukacji zwanej "zdalną edukacją" lub e-learningiem. Idea Akademii PARP przyczynia się do rozwoju rynku edukacyjnych usług on-line w Polsce. W tym celu dążymy do zwiększenia dostępności oraz promocji szkoleń internetowych zarówno wśród małych i średnich przedsiębiorców jak i szkół wyższych. Staramy się również przygotować firmy szkoleniowe do opracowywania i wdrażania takich szkoleń" - mówi zarządzający projektem Krzysztof Hejduk z Estakada.pl.

Pierwszy cykl szkoleń stacjonarnych Akademii PARP, organizowany  przy współpracy Instytutu Edukacji Interaktywnej Estakada.pl i Betacom, rozpocznie się 12 marca 2007 r. Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich i konsultantów ds. e-learningu. W trakcie dwu- i trzydniowych sesji, uczestnicy szkoleń będą mieli okazje dowiedzieć się jak wykorzystać e-learning w firmach szkoleniowych, publicznych placówkach kształcenia ustawicznego, szkołach oraz uczelniach. Celem zaplanowanych szkoleń jest popularyzacja nowoczesnych szkoleń realizowanych metodą on-line, poprzez upowszechnienie wiedzy na temat szkoleń prowadzonych tą metodą wśród firm i instytucji szkoleniowych.

„Szkolenia e-learningowe należą do najnowocześniejszych form zdalnego nauczania. Użytkownicy platform e-learningowych doceniają nie tylko ich możliwości dydaktyczne, ale i wysoko cenią możliwości multimedialne, które uatrakcyjniają cały proces uczenia, czyniąc go bardziej interaktywnym. Jednak jednym z najważniejszych korzyści płynących z używania systemu, zarówno dla uczestników szkoleń jak i instytucji korzystających z e-learningu, jest niski koszt prowadzenia pojedynczego szkolenia. Zajęcia on-line są o wiele tańsze od tradycyjnych i prostsze w organizacji. Wymagają jedynie komputera i łącza internetowego” - mówi Bogdan Szumieluk z Betacom.

W trakcie szkoleń stacjonarnych realizowanych w ramach Akademii PARP dyrektorzy programowi, trenerzy, eksperci ds. e-learningu, nauczyciele i wykładowcy będą mogli dowiedzieć się, jak wykorzystywać techniki multimedialne w firmach szkoleniowych i instytucjach edukacyjnych. Szkolenia obejmują cztery programy, w trakcie których będzie można poznać zasady wdrożenia i wykorzystania e-learningu w aspekcie biznesowym, technologicznym, metodycznym oraz metody oceny korzyści dydaktycznych i finansowych. Posiadając tą wiedzę, każda firma szkoleniowa lub uczelnia będzie mogła uruchomić lub udoskonalić własne szkolenia e-learningowe i wygenerować tym samym dodatkowe źródła przychodów. Jest to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt adresowany do firm zajmujących się edukacją i szkoleniami.

Wszelkie informacje o szkoleniach stacjonarnych nt. e-learningu prowadzonych w ramach Akademii PARP można uzyskać na stronie www.stacjonarne.akademiaparp.gov.pl
Informacje nt. części projektu skierowanej do instytucji szkoleniowych: 022 53 39 878, e-mail: stacjonarne@akademiaparp.gov.plForum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: