Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Zostań ekspertem ds. e-learningu z Akademią PARP

  • Autor: asz
  • Data: 2007-02-15 11:56:49
  • Odsłon: 3280
[Ilustracja do artykułu] Na początku marca rozpoczyna się kolejna odsłona projektu Akademii PARP, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, realizowanego przez konsorcjum Estakada.pl - Betacom. W ramach tego projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, zrealizowany zostanie między innymi ogólnopolski cykl szkoleń stacjonarnych dotyczących e-learningu.

Akademia PARP to przede wszystkim portal edukacyjny www.akademiaparp.gov.pl z rozbudowanym systemem szkoleń internetowych z zakresu zarządzania, dedykowanych małym i średnim przedsiębiorstwom. Projekt jest bardzo nowatorski, wykorzystuje m.in. system wsparcia z infolinią opiekunów i ekspertów merytorycznych, system lojalnościowy. Prace realizowane są na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dodatkowym komponentem projektu są szkolenia stacjonarne jak tworzyć szkolenia e-learning, skierowane do szkół wyższych i firm szkoleniowych.

"Celem projektu jest inwestowanie w umiejętności kadry małych i średnich firm oraz instytucji szkoleniowych oparte na nowej formie edukacji zwanej "zdalną edukacją" lub e-learningiem. Idea Akademii PARP przyczynia się do rozwoju rynku edukacyjnych usług on-line w Polsce. W tym celu dążymy do zwiększenia dostępności oraz promocji szkoleń internetowych zarówno wśród małych i średnich przedsiębiorców jak i szkół wyższych. Staramy się również przygotować firmy szkoleniowe do opracowywania i wdrażania takich szkoleń" - mówi zarządzający projektem Krzysztof Hejduk z Estakada.pl.

Pierwszy cykl szkoleń stacjonarnych Akademii PARP, organizowany  przy współpracy Instytutu Edukacji Interaktywnej Estakada.pl i Betacom, rozpocznie się 12 marca 2007 r. Szkolenia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli akademickich i konsultantów ds. e-learningu. W trakcie dwu- i trzydniowych sesji, uczestnicy szkoleń będą mieli okazje dowiedzieć się jak wykorzystać e-learning w firmach szkoleniowych, publicznych placówkach kształcenia ustawicznego, szkołach oraz uczelniach. Celem zaplanowanych szkoleń jest popularyzacja nowoczesnych szkoleń realizowanych metodą on-line, poprzez upowszechnienie wiedzy na temat szkoleń prowadzonych tą metodą wśród firm i instytucji szkoleniowych.

„Szkolenia e-learningowe należą do najnowocześniejszych form zdalnego nauczania. Użytkownicy platform e-learningowych doceniają nie tylko ich możliwości dydaktyczne, ale i wysoko cenią możliwości multimedialne, które uatrakcyjniają cały proces uczenia, czyniąc go bardziej interaktywnym. Jednak jednym z najważniejszych korzyści płynących z używania systemu, zarówno dla uczestników szkoleń jak i instytucji korzystających z e-learningu, jest niski koszt prowadzenia pojedynczego szkolenia. Zajęcia on-line są o wiele tańsze od tradycyjnych i prostsze w organizacji. Wymagają jedynie komputera i łącza internetowego” - mówi Bogdan Szumieluk z Betacom.

W trakcie szkoleń stacjonarnych realizowanych w ramach Akademii PARP dyrektorzy programowi, trenerzy, eksperci ds. e-learningu, nauczyciele i wykładowcy będą mogli dowiedzieć się, jak wykorzystywać techniki multimedialne w firmach szkoleniowych i instytucjach edukacyjnych. Szkolenia obejmują cztery programy, w trakcie których będzie można poznać zasady wdrożenia i wykorzystania e-learningu w aspekcie biznesowym, technologicznym, metodycznym oraz metody oceny korzyści dydaktycznych i finansowych. Posiadając tą wiedzę, każda firma szkoleniowa lub uczelnia będzie mogła uruchomić lub udoskonalić własne szkolenia e-learningowe i wygenerować tym samym dodatkowe źródła przychodów. Jest to pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt adresowany do firm zajmujących się edukacją i szkoleniami.

Wszelkie informacje o szkoleniach stacjonarnych nt. e-learningu prowadzonych w ramach Akademii PARP można uzyskać na stronie www.stacjonarne.akademiaparp.gov.pl
Informacje nt. części projektu skierowanej do instytucji szkoleniowych: 022 53 39 878, e-mail: stacjonarne@akademiaparp.gov.plForum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: