Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Konferencja BKL - zapraszamy na premierę wyników V edycji badań

  • Autor: tmh
  • Data: 2015-02-26 11:55:58
  • Odsłon: 3834
[Ilustracja do artykułu] Pięć lat doświadczeń, czyli jak zmieniają się kompetencje Polaków?  

Od 2008 roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim realizuje projekt systemowy Bilans Kapitału Ludzkiego, w ramach którego na szeroką skalę prowadzone były badania kompetencji zawodowych Polaków oraz monitoring zmian zachodzących na rynku pracy. Wyniki ostatniej, V edycji badań, zostaną zaprezentowane podczas międzynarodowej konferencji "Obraz polskiego rynku pracy w wynikach 5 edycji badań BKL. Wyzwania na dziś i na jutro", która odbędzie się 28 kwietnia 2015 roku w Pałacu Kultury i Nauki (Kinoteka) w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny (decyduje kolejność zgłoszeń). Rejestracji można dokonać na stronie http://bkl.parp.gov.pl/rejestracja2015.

Podczas konferencji będą zaprezentowane wyniki analiz z wszystkich edycji badań BKL, odbędzie się też debata na temat szkolnictwa wyższego. Do udziału w debacie zaproszeni zostali: Janusz Piechociński - Minister Gospodarki, prof. Lena Kolarska-Bobińska - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Władysław Kosiniak-Kamysz - Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Henryka Bochniarz - Prezydent Konfederacji Lewiatan.

Po części plenarnej odbędą się równolegle 4 ścieżki tematyczne, dotyczące edukacji (Pożytki z wykształcenia i zadowolenie z pracy, Szkolnictwo wyższe a innowacyjna gospodarka, Oczekiwania młodych wobec przyszłego zatrudnienia), rynku pracy (Potrzeby zatrudnieniowe polskich pracodawców, Praca kobiet, praca mężczyzn – przypadek Polski, Szara strona rynku pracy – czy elastyczność jest rozwiązaniem?) oraz badań i analiz (Branżowa charakterystyka popytu i podaży kompetencji, Badania z wykorzystaniem podejścia kontrfaktycznego, Evidence-based policy – „+” czy „-„?).

Serdecznie zapraszamy uczestników Akademii PARP i wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji oraz z raportami z wynikami badań.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu, zapraszamy do skorzystania z ostatniego szkolenia e-learning Akademii PARP, poświęconego tematyce zarządzania kapitałem ludzkim w skali niewielkiej firmy:
Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP.

 Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: