Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Nowe szkolenie e-learning dla rozwoju Twojej drużyny "Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP"!

  • Autor: tmh
  • Data: 2015-01-07 13:29:24
  • Odsłon: 8023
[Ilustracja do artykułu] Niektórzy znawcy tematu uważają, że pomiar kapitału ludzkiego i zarządzanie talentami to zagadnienia właściwe dla dużych firm z tysiącami pracowników, dużymi działami kadr i dużym kapitałem...

... jednak z takim podejściem nie powstałaby Akademia PARP w 2006 roku, gdy platformy i szkolenia e-learning były rozwiązaniem szkoleniowym dostępnym tylko dla dużych firm. Poprawa efektywności pracy, rozwój pracowników, zmniejszanie rotacji, to nie są dla małych firm abstrakcyjne problemy. Tym problemom pozwalają zaradzić nowoczesne możliwości zarządzania kadrami.

Nowy temat w ofercie Akademii PARP "Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP" to szkolenie e-learning, jakiego jeszcze nie było na polskim rynku szkoleniowym. Szkolenie pokazuje praktyczne korzyści z inwestowania w nowoczesny rozwój kadry z punktu widzenia niewielkiej firmy działającej w typowej branży, niekoniecznie tzw. wysokich technologii.

Szkolenie „Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP” składa się z ośmiu modułów:

Moduł 1. Ludzie w organizacji
Moduł 2. Kapitał ludzki a efektywność firmy
Moduł 3. Metody finansowe pomiaru kapitału ludzkiego
Moduł 4. Metody jakościowe pomiaru kapitału ludzkiego
Moduł 5. Wykorzystanie wyników analiz
Moduł 6. Identyfikacja i diagnoza talentów
Moduł 7. Rozwój talentów w firmie
Moduł 8. Indywidualny rozwój talentów

W pierwszym module uczestnik przekonuje się, dlaczego warto wdrażać procesy zarządzania talentami i kapitałem ludzkim w małej firmie, gdzie utrata jednego pracownika może być dużo bardziej kosztowna niż w wielkiej korporacji. Ponadto przedstawiamy podstawowe pojęcia związane z zagadnieniami zarządzania talentami i kapitałem ludzkim. Drugi moduł wskazuje, jakie podejście do zarządzania ludźmi warto przyjąć w firmie oraz przy pomocy jakich metod można zmierzyć efektywność zarządzania kapitałem ludzkim.

Trzeci i czwarty moduł rozwijają kwestie pomiaru kapitału ludzkiego za pomocą metod finansowych i jakościowych - w zakresie szkoleń i rozwoju, analizie działań innowacyjnych i projektów HR, zarządzaniu zaangażowaniem i satysfakcją pracowników.

Moduł piąty wskazuje, jak wykorzystać wyniki pomiarów - jakie sprawozdania warto sporządzić, na czym polegają i w jakim celu się stosuje analizy w controllingu personalnym, jak przygotować raporty wewnętrzne na potrzeby organizacji i jak z nich korzystać.

Zarządzanie talentami różni się od zarządzania kapitałem ludzkim. Moduł szósty rozwija zagadnienia diagnozy i oceny potencjału pracowników utalentowanych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Warto pamiętać, że w MŚP funkcje kadrowe często realizowane są bezpośrednio przez właściciela firmy lub inne osoby nią zarządzające i to do nich należą zadania związane z identyfikacją i diagnozą talentów. W siódmym module wyjaśniamy, jak motywować, dbać o rozwój i wynagradzać utalentowanych pracowników.

W ostatnim module szkolenia uczestnik dowiaduje się, jak samodzielnie dbać o rozwój własnych talentów - jak sprawdzić, co motywuje go do działania, jak stworzyć program własnego rozwoju oraz jak i gdzie szukać wsparcia.
Świadomość posiadania określonych talentów i odpowiednie dbanie o ich rozwój pozwoli efektywnie zarządzać własną karierą.

Obraz: Przykładowy ekran ze szkolenia 'Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP'
Przykładowy ekran ze szkolenia "Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP"

Poniżej link pozwalający na szybki zapis do szkolenia "Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP" oraz krótka prezentacja o tym szkoleniu. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.

Obraz: Ekran z prezentacji o szkoleniu 'Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP'
Ekran z prezentacji o szkoleniu "Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP"

Zobacz prezentację o szkoleniu "Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP"
(w nowym oknie)Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: