Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Nowe możliwości dla szkoleniowców: kolejne szkolenia mobilne i narzędzie rapid learning!

  • Autor: tmh
  • Data: 2014-09-30 12:30:20
  • Odsłon: 2681
[Ilustracja do artykułu] Jesień to tradycyjny sezon dla szkoleniowców, więc i w Akademii PARP przygotowaliśmy kilka nowości "branżowych". Nowe 4 szkolenia mobilne i narzędzie do tworzenia własnych szkoleń elektronicznych rapid learning!  

Nowe szkolenia m-learning uzupełniają uruchomione wcześniej szkolenia e-learning. Każde z m-szkoleń składa się z krótkich mobilnych aktywności: lekcji i testów, zajmujących 5-7 minut, do przejścia na popularnych modelach tabletów i smartfonów.

Szkolenie m-learning: Scenariusz szkolenia e-learning
trzymodułowe szkolenie towarzyszące szkoleniu e-learning "Treści szkolenia w formule on-line". O najważniejszych zasadach przygotowania scenariusza, z przykładowymi szablonami - ekranów, ćwiczeń i testów sprawdzających wiedzę.
Dla zamierzających stworzyć szkolenie e-learning - lektura obowiązkowa!

Szkolenie m-learning: Tworzenie efektywnych szkoleń e-learning
trzymodułowe szkolenie towarzyszące szkoleniu blended "Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy". O pracy zespołowej w e-learningu.

Szkolenie m-learning: Mentor w szkoleniu e-learning
trzymodułowe szkolenie towarzyszące szkoleniu e-learning "Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski", poświęcone ważnej roli w e-learningu: opiekuna (albo "mentora") pełniącego rolę pierwszej linii kontaktu z uczestnikiem.
Zwiększanie efektywności e-learningu!

Szkolenie m-learning: Wdrożenie e-learningu w organizacji
czteromodułowe szkolenie towarzyszące szkoleniu blended "Budowanie szkoleń e-learningowych dla własnej organizacji" objaśnia najważniejsze pojęcia i problemy biznesowe, które trzeba znać, aby skutecznie wdrożyć szkolenia e-learning w organizacji. Zaspokajamy głód wiedzy biznesowej nt e-learningu!

Specjalnie z myślą o szkoleniowcach uruchomiliśmy narzędzie autorskie do tworzenia własnych szkoleń elektronicznych tzw. rapid learning. Można spróbować swoich sił jako: ekspert, metodyk-dydaktyk-scenarzysta, grafik, informatyk i opiekun szkoleń elektronicznych - wszystkiego jednocześnie. Dbamy o proces dydaktyczny, więc we wspomnianych rolach nie można się zagubić! Narzędzie jest całkowicie przeglądarkowe i bardzo proste w obsłudze. Nie wymaga znajomości HTML5 (ani w ogóle HTML...), AJAX-a, Flasha, ani nawet instalowania czegokolwiek na komputerze. Wystarczy zalogować się do Akademii PARP, wejść do dowolnej społeczności dla szkoleniowców i w szarym menu portalu wybrać "Rapid learning". Dalsze wypadki potoczą się same... Zapraszamy do tworzenia własnych szkoleń rapid learning i wypróbowania, "jak to jest" być samemu sobie okrętem, żeglarzem i sterem. Oraz morzem :)

Z przyjemnością zapraszamy do korzystania z nowych możliwości dla szkoleniowców w Akademii PARP!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: