Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Pracownik - najlepsza inwestycja! Zapraszamy do udziału w forum MŚP 23-24 czerwca 2014

 • Autor: tmh
 • Data: 2014-06-14 11:38:11
 • Odsłon: 4161
[Ilustracja do artykułu] O przewagach konkurencyjnych małych i średnich firm coraz bardziej decyduje dziś wiedza i kompetencje pracowników. Zarządzanie zasobami ludzkimi w MŚP pozostawia wciąż jeszcze sporo do życzenia, choć wiele zaczyna się zmieniać.

Dużą rolę w tej zmianie odgrywają projekty realizowane dzięki funduszom europejskich – w tym projekty systemowe realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wypracowane w projektach systemowych rozwiązania, narzędzia i dobre praktyki, PARP propaguje na corocznych konferencjach.

Kolejna edycja Forum Edukacyjnego dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Człowiek Najlepsza Inwestycja" odbędzie się 23-24 czerwca 2014 w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie:

 • prezentacji najlepszych doświadczeń w obszarze rozwoju zasobów ludzkich w firmach przez pryzmat projektów realizowanych przez PARP,
 • warsztatom edukacyjnym dla osób chcących założyć działalność gospodarczą.

Pierwszy dzień Forum będzie dotyczył zarządzania zasobami ludzkimi w polskich firmach MMŚP i roli, jaką projekty PARP odegrały w rozwoju firm. Uczestnicy będą mogli poznać konkretne rozwiązania, narzędzia i strategie realizowane dzięki wsparciu PARP. Beneficjenci programów unijnych opowiedzą o celach biznesowych, jakie dzięki funduszom strukturalnym udało się im zrealizować. Debaty i warsztat Forum odbędą się w kilku równoległych ścieżkach tematycznych, z których uczestnicy będą mogli wybrać interesujące ich tematy:

 • Rynek pracy 2020 – rozwiązania, które przygotują nas do zmian.
  W tej ścieżce odbędą się dyskusje dotyczące wyzwań przyszłego rynku pracy, czyli m.in. niedopasowania kompetencyjnego, zarządzania wiekiem czy budowania strategii organizacyjnych. Wśród panelistów: dr hab. Daria Lipińska-Nałęcz - podsekretarz stanu MNiSW, Małgorzata Marcińska – podsekretarz stanu MPiPS, Inga Zajączkowska – kierownik Wydziału Zarządzania Kompetencjami Dalkia Łódź, Małgorzata Skibińska - dyrektor Departamentu Personalnego - Provident Polska, Magdalena Stalpińska - dyrektor Pionu Personalnego w Real Polska.
 • Narzędzia zarządzania zasobami ludzkimi o strategicznym znaczeniu dla firmy.
  W tej ścieżce uczestnicy znajdą prezentacje konkretnych rozwiązań personalnych w ramach strategii HR, zarządzania kompetencjami, projektów mentoringowych sukcesji czy budowania zaangażowania pracowników. Swoim doświadczeniem podzielą się m. in.: Marzena Grzonkowska-Przyklęk – European HR Manager - Jabil Circuit, Beata Kowalska-Doncer, HR Manager - Starwood Services Poland, Anna Kostrzewska - HR Business Partner - Frauenthal Automotive Toruń, Beata Burlińska – menedżer HR w Nestle Polska, Alicja Hadryś - Nowak - sukcesorka w firmie Gartenholz H&H, Andrzej Bocheński - nestor w firmie Winoman.
 • Szkolenie – sprawdź czy i dlaczego to się opłaca?
  To okazja do udziału w praktycznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych trenerów i konsultantów biznesowych. Do wyboru będą warsztaty:
  • Wizerunek czy wizerunki – jak budować jednolity obraz firmy jako pracodawcy – poprowadzą Joanna Kotzian – menedżer ds. Employer Brandingu, i Magdalena Pancewicz - specjalista ds. Employer Brandingu, HRK
  • Pułapki rekrutacji – czyli o procesie etykietowania ludzi w kontekście rozmów rekrutacyjnych - Justyna Dworczyk
  • Informacja zwrotna – tylko pozornie łatwa sztuka komunikacji i budowania zaangażowania - Jarosław Holwek
  • Konflikt na linii pracodawca – pracownik – rozwiązania, które nie zakończą się rozstaniem - Szkoła Trenerów Biznesu Elżbiety Sołtys.

Cennym doświadczeniem dla uczestników Forum będzie także prezentacja doświadczeń menedżerów zarządzających ludźmi z organizacji, które osiągnęły sukces w biznesie. Podczas konferencji gościć będziemy m.in. Marcina Ochnika - członka zarządu w firmie Ochnik, Pawła Dudka - prezes spółki Wars, Marię Magdalenę Kwiatkiewicz – prezes zarządu ds. handlowych w firmie YES czy Krzysztofa Czubę - wiceprezesa zarządu Alior Bank.

Sesję plenarną w temacie Efektywny lider na trudne czasy poprowadzi znany polarnik Marek Kamiński.

W pierwszym dniu forum odbędą się też prezentacje przedstawicieli Akademii PARP. W wystąpieniu "Jak wybrać swój temat szkoleń w Akademii PARP?" Przedstawimy kilka wybranych przykładów skorzystania z Akademii PARP do doskonalenia kompetencji zawodowych:

 • przez osobę zamierzającą się przekwalifikować i przygotować do zdobycia nowej pracy,
 • przez studenta planującego założyć nową działalność gospodarczą,
 • przez trenera pragnącego zwiększyć swoją rozpoznawalność jako ambasador społeczności szkoleniowych Akademii PARP,
 • przez przedsiębiorcę szukającego przewag konkurencyjnych w doskonaleniu własnej wiedzy i umiejętności.

 

W wystąpieniu "Akademia PARP w liczbach: jak się uczą pracownicy polskich przedsiębiorstw i planujący działalność gospodarczą w Polsce?" poszukamy odpowiedzi na pytania jakie szkolenia są popularniejsze i jak się uczymy. W wystąpieniu przedstawimy wyniki badania data mining (eksploracji danych statystycznych) na temat tego, jak z projektu korzystają polscy pracownicy przedsiębiorstw i planujący własną działalność. Pokusimy się też o wyjaśnienie wybranych prawidłowości i co z nich może wynikać na przyszłość.

Forum zaszczycą swoją obecnością Bożena Lublińska-Kasprzak - prezes PARP, Janusz Piechociński, wiceprezes Rady Ministrów oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej.

Drugi dzień Forum to praktyka dla teoretyka, czyli warsztaty dla przyszłych przedsiębiorców z ekspertami w dziedzinie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w zakresie prawa, finansów, promocji firmy oraz inwestycji w kadrę zarządzającą i pracowników firm.

Więcej informacji o forum http://forummsp.parp.gov.pl/

Uczestnictwo jest bezpłatne. Link do formularza zgłoszeniowego.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia udziału!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: