Studia przypadków

Jakie treści zawiera biznesplan i jak go napisać? [ilustracja do artykułu]

Coraz częściej słyszymy, że biznesplan to przestarzałe narzędzie, które nie przystaje do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej, zwłaszcza w kontekście mikro- i małych firm rozpoczynających działalność. Niemniej, przy staraniu się o pozyskanie kapitału od instytucji finansowych, jest on w większości przypadków warunkiem koniecznym do rozpatrzenia wniosku o kredyt inwestycyjny czy otrzymania pieniędzy z funduszu.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Vademecum formalnego porządku w firmie - nowe szkolenie e-learning "Kalendarz dobrego księgowego"!

  • Autor: tmh
  • Data: 2014-05-30 12:31:27
  • Odsłon: 4455
[Ilustracja do artykułu] Nowe szkolenie prowadzi za rękę przez najważniejsze sprawy formalne: od rejestracji firmy, przez regularne zadania ewidencyjne, sprawozdawcze, obowiązki wobec US, ZUS, GUS, zadania związane z BHP, wynagrodzeniami i sprawami kadrowymi, obowiązki środowiskowe i kontrole.

Przy zakładaniu i prowadzeniu firmy różne działania powodują powstanie obowiązków o charakterze formalnym. Na mapę realnej działalności firmy: produkcji, zakupów i sprzedaży, zatrudniania pracowników itd. - nakłada się siatka czynności formalnych. Są to obowiązki formalne okresowe, które trzeba realizować cyklicznie. Czasami zdarzenie ze świata realnego powoduje, że w określonym terminie trzeba będzie spełnić obowiązek formalny. Innym razem bywa odwrotnie: nie można dokonać czynności "w realu", jeśli nie zostanie ona poprzedzona odpowiednim dokumentem formalnym.

Osoba będąca naszym "dobrym księgowym" powinna mieć w głowie macierz, która na każde zdarzenie gospodarcze nakłada odpowiadające jej wymogi formalne. Pomocne w utworzeniu takiego widzenia świata jest szkolenie e-learning "Kalendarz dobrego księgowego". Szkolenie dedykujemy także przedsiębiorcom, którzy ponoszą odpowiedzialność za funkcjonowanie firmy. Oni także muszą odnaleźć się w tej podwójnej rzeczywistości.

Szkolenie składa się z 8 modułów.

Moduł 1. Obowiązki przedsiębiorcy
Moduł 2. Podatki dochodowe
Moduł 3. Ewidencja podatkowa
Moduł 4. Obowiązki płatnika podatków
Moduł 5. Obowiązki związane z VAT
Moduł 6. Obowiązki wobec ZUS
Moduł 7. Zatrudnianie pracowników
Moduł 8. Inne obowiązki

Pierwszy moduł przedstawia obowiązki przedsiębiorcy związane z założeniem firmy, zawieszeniem działalności gospodarczej oraz likwidacją firmy. W drugim module uczestnicy poznają podstawowe obowiązki i decyzje związane z podatkami dochodowymi. Kolejny moduł w całości poświęcono ewidencji podatkowej. Obowiązki przedsiębiorcy jako płatnika podatków zostały omówione w module czwartym. W module piątym przedstawiamy obowiązki związane z VAT. Kolejne dwa moduły to obowiązki odpowiednio wobec ZUS oraz związane z zatrudnianiem pracowników. W ostatnim, ósmym, module zajmujemy się pozostałymi obowiązkami przedsiębiorców, takimi jak podatki i opłaty lokalne, sprawozdania i opłaty środowiskowe, obowiązki sprawozdawcze wobec GUS oraz kontrole podatkowe.

Obraz: Przykładowy ekran ze szkolenia 'Kalendarz dobrego księgowego'
Przykładowy ekran ze szkolenia "Kalendarz dobrego księgowego"

Poniżej link pozwalający na szybki zapis do szkolenia "Kalendarz dobrego księgowego" oraz krótka prezentacja o tym szkoleniu. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.

Obraz: Ekran z prezentacji o szkoleniu 'Kalendarz dobrego księgowego'
Ekran z prezentacji o szkoleniu "Kalendarz dobrego księgowego"

Zobacz prezentację o szkoleniu "Kalendarz dobrego księgowego"
(w nowym oknie)



Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: