Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Aktualne szkolenie z podatku VAT 2014 dostępne!

  • Autor: tmh
  • Data: 2014-02-25 16:47:35
  • Odsłon: 5643
[Ilustracja do artykułu] Czy Twoja firma na pewno prawidłowo wystawia faktury? Od 1 stycznia 2014 weszły w życie nowe przepisy o VAT. Zmian jest sporo i dotyczą każdego biznesu prowadzonego w Polsce!

Jedną z głównych zmian, z których wielu przedsiębiorców może nie zdawać sobie sprawy, są nowe zasady określania momentu powstania obowiązku podatkowego. Od początku 2014 roku obowiązek podatkowy powstaje już z chwilą dokonania dostawy towarów, wykonania usługi lub otrzymania zaliczki. Sam fakt wystawienia faktury nie wpływa już - jak dotychczas - na powstanie obowiązku podatkowego.

Zmianie uległ też termin wystawienia faktury sprzedaży. Dotychczas fakturę wystawiało się nie później niż siódmego dnia od wydania towaru lub wykonania usługi. Od początku roku fakturę możemy wystawić do piętnastego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dostarczyliśmy towar lub wykonaliśmy usługę.

Liczne zmiany pojawiły się w określaniu podstawy opodatkowania VAT, terminu odliczania podatku naliczonego, w zasadach ustalania limitu sprzedaży uprawniającej do zwolnienia z VAT, czynnościach uznawanych za zwolnione z podatku VAT i w wielu innych obszarach...

Aby spokojnie i wygodnie opanować obowiązujące przepisy , polecamy zaktualizowane szkolenie „Podatek VAT 2014”. Zawiera ono aktualny stan prawny, wzbogacone jest ćwiczeniami i multimediami ułatwiającymi zrozumienie. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do szkolenia „Podatek VAT 2014”.

Jednocześnie, dla osób, które chcą dokończyć dotychczasowe szkolenie, kończących rozliczenia z VAT za 2013 rok, szkolenie „Podatek VAT 2013” pozostanie aktywne do końca marca 2014.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: