Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Jak skorzystać z e-learningu? Nowe szkolenia i mozaika możliwości dla szkoleniowców!

  • Autor: tmh
  • Data: 2014-01-22 15:25:00
  • Odsłon: 7710
[Ilustracja do artykułu] Prowadzenie szkoleń to coraz bardziej potrzebna umiejętność. Dotyczy to nie tylko firm szkoleniowych, które muszą rozwijać swoje oferty i trenerów. Popularną praktyką we wszystkich branżach staje się organizowanie szkoleń wewnętrznych dla własnych pracowników. Także ekspertom i konsultantom, prowadzącym samodzielnie działalność gospodarczą, zdarza się prowadzić szkolenia. Hasło "szkoleniowiec" nabiera szerokiego znaczenia. Również w Akademii PARP mamy coś ciekawego dla szkoleniowców!

Społeczności dla szkoleniowców! Wcześniej: komponent dla firm szkoleniowych

W poprzednich odsłonach projektu, Akademia PARP oferowała szkolenia stacjonarne nt. e-learningu dla firm i instytucji szkoleniowych. Skorzystało z nich ponad 1000 uczestników. W obecnej odsłonie projektu rozszerzyliśmy nasz program społeczności o specjalne społeczności dla szkoleniowców. Są to wyodrębnione społeczności, z ambasadorami i nowymi tematami szkoleń poświęconymi nowoczesnym metodom uczenia na odległość dla szeroko rozumianych szkoleniowców.

Oferta dla szkoleniowców

Na początek, we wrześniu 2013, uruchomiliśmy dwa szkolenia e-learning i m-learning "Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych", pokazujące podstawową terminologię i modele dla zawodowców, przekonujące dlaczego - i kiedy - warto zainteresować się e-learningiem z powodów biznesowych i organizacyjnych. Szkolenia te są uzupełnieniem wcześniejszego szkolenia "Blended learning" (także obecnego w społecznościach dla szkoleniowców).

Na przełomie 2013 i 2014 roku uruchomiliśmy aż cztery nowe szkolenia! To mozaika możliwości pokazująca logiczny proces korzystania z e-learningu: od podjęcia decyzji biznesowej o wejściu w e-learning, przez projektowanie szkoleń internetowych, ich realizację, przeprowadzanie oraz rozwijanie na własne potrzeby.

Szkolenie e-learning "Treści szkolenia w formule on-line" pokazuje, w jaki sposób należy przygotować treści merytoryczne do szkoleń internetowych.

Szkolenie blended learning "Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy" w pierwszej części pokazuje, jak przygotować scenariusz szkolenia - niezbędny etap dydaktyczny, obejmujący projektowanie szkolenia i tzw. prace literaturowe. Wskazujemy jak ważną rolę w e-learningu odgrywa metodyk. W drugiej części szkolenia pokazujemy jak wykonać wartościowe, interaktywne i multimedialne szkolenie. W dodatkowych zajęciach synchronicznych, webinariach, można dowiedzieć się więcej o tworzeniu scenariusza szkolenia e-learning oraz o wykorzystaniu scenariusza do opracowania szkolenia.

Szkolenie e-learning "Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski" dotyczy przeprowadzania szkoleń elektronicznych i wskazuje kluczową, na tym etapie, rolę opiekuna/mentora.

Szkolenie blended learning "Budowanie szkoleń e-learningowych dla własnej organizacji" pokazuje różnice w podejściu do szkoleń elektronicznych tworzonych dla własnej organizacji i wstąpienie przez firmę w trudną rolę inwestora. W dodatkowych zajęciach synchronicznych - webinariach - można dowiedzieć się więcej o pisaniu scenariusza oraz tworzeniu gotowego szkolenia na potrzeby własnej organizacji.

Webinaria - spotkania w wirtualnej klasie

Webinarium to inaczej spotkanie synchroniczne, prowadzone w tzw. wirtualnej klasie, z wykorzystaniem czatu, wideoczatu, pokazu slajdów, tablicy, głosowań i wielu innych możliwości. Podobnie jak szkolenia asynchroniczne w lekcjach, webinaria odbywają się w sesjach. Do wirtualnej klasy można wejść w sesji planowej - z udziałem eksperta, w umówionym terminie - albo w sesji nieplanowej, aby przymierzyć się do wirtualnej ławki, przeglądnąć "leżące na stołach" materiały, czy popisać po tablicy :)

Informacja organizacyjna: pierwsze sesje planowe webinariów odbywających się w wirtualnej klasie, z udziałem eksperta, zostaną przeprowadzone na początku lutego 2014, w godzinach popołudniowych (od godziny 16:00). Następne sesje planowe będą organizowane co dwa miesiące. O dokładnym terminie zajęć synchronicznych poinformujemy indywidualnie osoby zapisane na odpowiednie szkolenia, z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jednocześnie zachęcamy do wchodzenia do wirtualnej klasy na sesje nieplanowe - w dowolnym czasie i według własnego uznania. Pozwoli to na oswojenie się z możliwościami wirtualnej klasy i zapoznanie z zasobami pomocniczymi. Po sesjach planowych będzie też można zapoznać się z nagraniami przebiegu sesji.

Co dalej?

Zapraszamy do zapisania się od razu! Warto poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności szkoleniowca o korzystanie z e-learningu. W niedalekiej przyszłości w społecznościach dla szkoleniowców znajdą się kolejne ciekawe nowości jak np. narzędzie autorskie, do samodzielnego budowania i przeprowadzania prostych szkoleń (rapid learning).

Poniższe linki pozwalają bezpośrednio zapisać się na każde z dostępnych już szkoleń dla szkoleniowców - w tym cztery nowo uruchomione szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!

 

Szkolenia dotychczasowe

Obraz
Przykładowy ekran szkolenia e-learning
"Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych"
Szkolenie e-learning "Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych"

Obraz
Przykładowy ekran szkolenia m-learning
"Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych"
Szkolenie m-learning "Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych"

 

Szkolenia nowo uruchomione

Obraz
Przykładowy ekran szkolenia e-learning
"Treści szkolenia w formule on-line"
Szkolenie e-learning "Treści szkolenia w formule on-line"

Obraz
Przykładowy ekran szkolenia blended learning
"Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy"
Szkolenie blended-learning "Tworzenie e-szkoleń na podstawie scenariuszy"

Obraz
Przykładowy ekran szkolenia e-learning
"Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski"
Szkolenie e-learning "Szkolenie e-learningowe jako proces mentorski"

Obraz
Przykładowy ekran szkolenia blended learning
"Budowanie szkoleń e-learningowych dla własnej organizacji"
Szkolenie blended learning "Budowanie szkoleń e-learningowych dla własnej organizacji"

 Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: