Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

M-learning w Akademii PARP!

  • Autor: tmh
  • Data: 2013-10-30 16:43:06
  • Odsłon: 6740
[Ilustracja do artykułu] Aż trzy szkolenia zainagurowały wprowadzenie m-learningu: nowej formy szkoleniowej w Akademii PARP, dostępnej na urządzeniach mobilnych. Jest to jedna z najważniejszych nowości w tej odsłonie naszego projektu.

W ostatnich latach technologia mobilna radykalnie zmienia sposób, w jaki korzystamy z komputerów i Internetu. Pojawiają się nowe pojęcia np. konsumpcji treści, nowe potrzeby, ale też zmieniają się dotychczasowe sposoby pracy, rozrywki i edukacji. M-learning (ang. mobile learning) to uczenie na odległość z wykorzystaniem urządzeń mobilnych - tabletów i smartfonów. W Akademii PARP do skorzystania ze szkoleń m-learning nie trzeba instalować żadnych aplikacji, wystarczy mobilna przeglądarka internetowa. Powoduje to, że szkolenia są szybciej dostępne dla uczestnika, bardziej uniwersalne i niezależne od systemu operacyjnego niż rozwiązania oparte na tzw. "apkach".

W Akademii PARP szkolenia m-learning można przechodzić także na zwykłych komputerach i laptopach. Inne cechy szkoleń m-learning to układ ekranu dopasowujący się do różnych wielkości ekranu urządzenia i multimedia oparte tylko na standardzie HTML5. Ikonki i przyciski są większe niż dotychczas i rozmieszczone w taki sposób, aby dało się w nie trafić palcem. Bardzo ważną, dydaktyczną cechą m-learningu jest krótszy czas przewidziany na przejście jednej lekcji lub testu, mieszczący się w granicach 5-7 minut. Czasu i koncentracji musi nam wystarczyć w krótkiej chwili np. oczekiwania na przystanku, w kolejce na poczcie i w innych miejscach, gdzie jeszcze można się nudzić :)

W marcu 2013 w Akademii PARP wprowadziliśmy mobilny portal. W międzyczasie, pojawiły się też mobilne pigułki wiedzy. W ostatnich tygodniach pojawiła się możliwość uczenia się w aż trzech szkoleniach m-learning. Tym samym cały proces od rejestracji do ukończenia szkolenia może odbywać się tylko z wykorzystaniem popularnych modeli smartfonów i tabletów.

Pierwsze uruchomione szkolenia m-learning towarzyszą bardziej kompleksowym szkoleniom e-learning:

  1. Szkolenie m-learning: Podstawy planowania finansowego jest związane z wcześniejszym szkoleniem "Finanse dla niefinansistów",
  2. Szkolenie m-learning: Podatkowa księga przychodów i rozchodów" jest związane z niedawno uruchomionym szkoleniem e-learning o tym samym tytule,
  3. Szkolenie m-learning: Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych - z nowo uruchomionym szkoleniem e-learning o tym samym tytule. Oba te szkolenia dostępne są w specjalnych społecznościach dla szkoleniowców, o których więcej napiszemy wkrótce :)

 

Obraz: Przykładowe ekrany z trzech pierwszych szkoleń m-learning
Przykładowe ekrany z trzech pierwszych szkoleń m-learning

Poprzez poniższe linki można od razu zapisać się do:

szkolenia m-learning: Podstawy planowania finansowego
szkolenia m-learning: Podatkowa księga przychodów i rozchodów
szkolenia m-learning: Podstawy e-learningu dla firm szkoleniowych

Z przyjemnością zapraszamy do m-learningu w Akademii PARP!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: