Studia przypadków

Mieć oko na software [ilustracja do artykułu]

Przykład rebug.io pokazuje, że ewolucja usługi, i to już działającej, to nic niezwykłego w świecie startupowym – stworzone przez wrocławian oprogramowanie do automatycznego wyłapywania błędów programistycznych znalazło wiele innych zastosowań. Od ulepszenia obszarów UX (user experience) po przeprowadzenie klienta przez proces zakupowy na stronie internetowej. W przyszłości firma chce zatrudnić wyjątkowych testerów – osoby z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujących autystyków.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podsumowanie pierwszej edycji warsztatów Akademii PARP

  • Autor: tmh
  • Data: 2007-01-17 12:40:44
  • Odsłon: 2506
[Ilustracja do artykułu] Pod koniec 2006 roku zakończyliśmy pierwszą edycję warsztatów stacjonarnych Akademii PARP. Byliśmy w ośmiu miastach w Polsce. Na spotkaniach gościliśmy pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), a także przedstawicieli Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Urzędów Miast.

Działalność Akademii PARP zainaugurował warsztat w Warszawie w siedzibie Business Centre Club. Przedsiębiorcy przyjechali z całego województwa mazowieckiego. W warsztacie brała udział Anna Świebocka-Nerkowska, Dyrektor Zespołu Zasobów Ludzkich Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Sebastian Trzciński, koordynator projektu z ramienia PARP.

Pierwszy warsztat regionalny odbył się w Koninie, a kolejne w Sopocie, Koszalinie, Gliwicach, Nowej Soli, Kielcach i Chełmie. Prezydent Konina Kazimierz Pałasz przedstawił programy wspierania inwestorów, szczególnie z sektora MMŚP. Warsztat w Koszalinie otworzył Prezydent Mirosław Mikietyński, zaś w Nowej Soli – Prezydent Wadim Tyszkiewicz.

Pierwsza część warsztatów obejmowała zagadnienia dotyczące szkoleń internetowych. Eksperci merytoryczni Akademii PARP omawiali tematykę dwóch z nich: „Jak rozwijać firmę – systemy zarządzania w MŚP” oraz „Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP”. Te szkolenia są już uruchomione i dostępne w portalu Akademii PARP.

W części warsztatowej przedsiębiorcy poznawali zasady korzystania z portalu Akademii PARP. Na każdym warsztacie zapewniane były stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, dzięki czemu uczestnicy mogli się od razu zarejestrować w Akademii PARP. Na wszystkie pytania związane z uczestnictwem w szkoleniach internetowych Akademii PARP chętnie i wyczerpująco odpowiadał obecny na warsztatach opiekun. Uczestnicy mieli również okazję poeksperymentować z wideoczatami.

Wielu przedsiębiorców z Wielkopolski i Pomorza uznało, że szkolenia internetowe, przygotowywane przez Estakada.pl, są bardzo przyjazne dla użytkownika, a także łatwe w obsłudze. Kilka osób ze Śląska korzystało już z e-learningu. Właściciele firm z sektora MMŚP uznali, że w ich przedsiębiorstwach szkolenia internetowe Akademii PARP będą obowiązkowe dla wszystkich pracowników. Kilkanaście osób zapowiedziało, że jak najszybciej wprowadzą zmiany w swoich firmach.

Każdy warsztat regionalny cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Napisało o nas ponad 25 dzienników i tygodników z całej Polski, 15 portali oraz 10 serwisów internetowych Urzędów Miast. Akademia PARP miała swój dodatek do ogólnopolskiego wydania dziennika Rzeczpospolita. Odwiedziły nas także regionalne stacje telewizyjne i radiowe. Członkowie zarządu Estakada.pl Aneta Grzyb-Hejduk i Krzysztof Hejduk gościli w programie red. Wiktora Legowicza w TV Biznes, w programie „Bardzo ważny projekt” w radiowej Trójce oraz w programie „Ekonomia-Kapitał-Gospodarka” w TOK FM.

Przedsiębiorcy interesowali się, czy będą jeszcze organizowane spotkania Akademii PARP w regionach. Druga edycja warsztatów stacjonarnych rusza już na wiosnę 2007 roku.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: