Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP ujawnia swój warsztat pracy:
nowe szkolenie blended learning "Blended learning"

  • Autor: tmh
  • Data: 2012-12-01 10:51:55
  • Odsłon: 2857
[Ilustracja do artykułu] To nie pomyłka. W tytule nowego szkolenia blended learning Akademii PARP jest właśnie "blended learning". Szkolenie przekonuje, że w praktyce każdej firmy warto łączyć różne formy uczenia: tradycyjne i nowoczesne, indywidualne i zespołowe. Pokazuje jak przygotować do korzystania z blended learningu firmę, jak planować szkolenia blended, na co można liczyć ze strony trenerów i uczestników :)

Blended learning to nie tylko potocznie rozumiane połączenie szkoleń tradycyjnych i e-learningowych. Na tę metodę mogą się składać różne formy szkoleniowe np. szkolenie przez Internet asynchroniczne (szkolenia multimedialne i interaktywne szkolenia e-learning), synchroniczne (z udziałem trenera na czacie, tablicy itp), inne aktywności pracy samodzielnej czy uczenie społecznościowe.

Akademia PARP w latach 2010-2012 (wcześniej także 2006-2007) prowadziła specjalne szkolenia stacjonarne i blended dla branży szkoleniowej. Skorzystało z nich ponad 1000 uczestników z polskich firm szkoleniowych, korporacji, a także uczelni. Jednak czas nie stoi w miejscu. Działalność szkoleniową rozwijają nie tylko firmy szkoleniowe czy sami trenerzy, ale na własne potrzeby także firmy małe i średnie. Uczestnicy muszą łączyć naukę z pracą, stale podnosić kompetencje zawodowe i korzystać z doświadczeń kolegów. Wiedza jak prowadzić i organizować nowoczesne szkolenia powinna być powszechną wiedzą biznesową.

Szkolenie "Blended learning" wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Poniżej spis modułów:

Moduł 1. O uczeniu i uczeniu się
Moduł 2. Po co szkolimy
Moduł 3. Zaplanuj szkolenie - webquest
Moduł 4. Treści szkolenia
Moduł 5. Przygotuj treści szkolenia - praca samodzielna
Moduł 6. Przeprowadzanie szkolenia
Moduł 7. Uczenie społecznościowe
Moduł 8. Utwórz społeczność Akademii PARP - praca samodzielna

Część e-learningowa wprowadza w tajniki nowoczesnych metod uczenia ludzi dorosłych zarówno od strony osoby uczącej, jak i samego ucznia (moduł 1). Pokazujemy też (moduł 2), jak do blended learningu przygotować firmę, wraz ze strategią szkoleniową, planowaniem szkoleń i oceną efektów. W module 4 znajdziesz wiedzę o tym, co stanowi treść szkolenia blended-learning i wiele wskazówek, jak praktycznie - dydaktycznie i technicznie przygotowywać treści szkoleń blended. Blended learning to nie jednorazowe wydarzenie! W module 6 poświęcamy wiele uwagi często zaniedbywanej organizacji procesu uczenia i przeprowadzaniu szkoleń blended "w czasie i przestrzeni". Dowiesz się też (moduł 7) jak rozwijać nowoczesne metody uczenia z wykorzystaniem uczenia społecznościowego, w tym Akademii PARP.

Oprócz modułów e-learning, szkolenie zawiera moduły wykorzystujące inne formy szkoleniowe. W szkoleniu "Blended learning" znajdziesz webquest (moduł 3), czyli pracę grupową ocenianą przez tutora, poświęconą zespołowemu planowaniu szkolenia, a także dwie prace samodzielne, dotyczące przygotowania treści (moduł 5) oraz utworzenia społeczności szkoleniowej w Akademii PARP (moduł 8).

Przykładowy ekran ze szkolenia "Blended learning"

Poniżej link pozwalający na szybki zapis do szkolenia "Blended learning".
Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: