Studia przypadków

Nie do podrobienia [ilustracja do artykułu]

Warszawski startup Talkin’ Things dostarcza globalnym koncernom rozwiązania, które sprawiają, że opakowania ich produktów stają się inteligentne – zapobiegają podrabianiu, pozwalają śledzić produkt od fabryki aż po półkę w sklepie, wchodzą w interakcje z klientem końcowym oraz stają się nośnikiem treści. Przede wszystkim zaś dostarczają producentom bezcennych informacji o rynku.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Kiedy być strażakiem, a kiedy facylitatorem czyli...
szkolenie na superkierownika: "Umiejętności kierownicze"!

  • Autor: tmh
  • Data: 2012-07-09 18:51:18
  • Odsłon: 3572
[Ilustracja do artykułu] "Do czasu przybycia zespołu ratunkowo-gaśniczego dowodzenie nad akcją obejmuje właściciel budynku, kierownik zakładu pracy lub osoba najbardziej energiczna i opanowana." - cytat z instrukcji bezpieczeństwa pożarowego (wisi na ścianie w każdym budynku użyteczności publicznej).

Kierownik to nie tylko tytuł na wizytówce czy w stopce maila. Co musi umieć przełożony? Czy wystarczy być "osobą najbardziej energiczną i opanowaną" aby gasić "pożary" w firmie? Jak im zapobiegać? Jak budować swój autorytet w zespole, jakie są - naturalne i mniej naturalne - sposoby kierowania zespołem?

Na te i inne pytania pomagamy odpowiedzieć w nowym szkoleniu e-learning w portalu Akademii PARP „Umiejętności kierownicze”. Jak zwykle przystępnie, praktycznie i na życiowych przykładach pokazujemy co powinien umieć superkierownik w małej i średniej firmie.

W szkoleniu "Umiejętności kierownicze" znajdziesz sześć modułów:

Moduł 1. Co to znaczy: być menedżerem?
Moduł 2. Planowanie i organizacja
Moduł 3. Motywacja
Moduł 4. Delegowanie
Moduł 5. Budowanie zespołu
Moduł 6. Kierownik jako lider

Pod koniec czerwca 2012 uruchomiliśmy pierwsze trzy moduły, poświęcone roli kierownika i stylom kierowniczym, umiejętnościom twardym wynikającym z funkcji kierowniczych (planowanie, podejmowanie decyzji, organizowanie, kontrola i dyscyplinowanie) oraz umiejętnościom przywódczym. Pozostałe trzy moduły zostaną uruchomione jeszcze w lipcu 2012.

Jeśli jesteś kierownikiem lub chcesz nim być w przyszłości, mamy nadzieję, że poświęcisz trochę uwagi na bardziej uporządkowane zdobywanie umiejętności superkierownika, niż ciekawostki z instrukcji bezpieczeństwa pożarowego :)

Przykładowy ekran ze szkolenia "Umiejętności kierownicze"

Poniżej link pozwalający na szybki zapis do szkolenia
"Umiejętności kierownicze". Serdecznie zapraszamy.

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: