Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Współpracuj z naturą!
Nowe szkolenie „Ekologiczny biznes”

  • Autor: tmh
  • Data: 2012-03-07 12:13:47
  • Odsłon: 3423
[Ilustracja do artykułu] O tym, że z naturą warto współpracować, wie każdy, kto próbował uprawiać ogród lub inny kawałek działki. Prosty przykład? Nie rozkruszaj grud przekopanej na jesień ziemi, tylko zostaw je na zimę - najlepiej zrobi to za Ciebie mróz. O korzyściach z udanych plonów czy przyjemności z przebywania w pięknym ogrodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Również w firmie warto i trzeba współpracować z naturą.

Pracujesz w zakładzie produkcyjnym? A może Twoja firma ma nieruchomość, prowadzi inwestycję, korzysta z samochodów czy komputerów, które co kilka lat wymienia? Zarządzanie ekologiczne wynika z regulacji prawnych, dotyczących każdego podmiotu gospodarczego. Może też być źródłem realnych korzyści, jeśli skorzystasz z funduszy na cele ekologiczne. Kolejne szkolenie blended learning w portalu Akademii PARP „Ekologiczny biznes” w przystępny, praktyczny sposób i na przykładach wyjaśnia najważniejsze kwestie zarządzania ekologicznego z punktu widzenia małej i średniej firmy.

Blended learning oznacza połączenie szkolenia e-learningowego i innych aktywności, w tym zajęć stacjonarnych. W szkoleniu "Ekologiczny biznes" znajdziesz siedem modułów e learningowych, a dodatkowo moduł pracy grupowej WebQuest i warsztat stacjonarny na koniec:

Moduł 1. Co każda firma wiedzieć powinna
Moduł 2. Korzyści z ochrony środowiska
Moduł 3. Gospodarka odpadami
Moduł 4. Produkty i opakowania
Moduł 5. Energia
Moduł 6. Instalacje i emisje
Moduł 7. Ochrona środowiska a proces inwestycyjny
Moduł 8. Karta informacyjna dla przedsięwzięcia. Webquest
Moduł 9. Specjalista ochrony środowiska. Warsztat

W lutym 2012 uruchomiliśmy pierwsze cztery moduły e-learning, dotyczące obowiązków i sprawozdawczości firm korzystających ze środowiska, korzyści z ochrony środowiska – w tym pozyskiwania funduszy na cele ekologiczne, gospodarki odpadami oraz produktów i opakowań. Pozostałe trzy moduły e-learning, zostaną uruchomione w drugiej połowie marca 2012. Dodatkowo, uczestnicy, którzy ukończą moduły e-learningowe, będą mogą wziąć udział w dodatkowych dwóch opcjonalnych modułach: module WebQuestu (zespołowej pracy projektowej przez Internet, ocenianej przez eksperta) oraz module warsztatu stacjonarnego w Warszawie.

Praktyczne i wciągające szkolenie „Ekologiczny biznes” polecamy uwadze przedsiębiorców, a także innych osób zajmujących się rozwojem biznesu, pracowników odpowiedzialnych za sprawozdawczość zewnętrzną oraz za infrastrukturę firmy. Opłaca się zarządzać ekologicznie w małej i średniej firmie!


Przykładowy ekran ze szkolenia "Ekologiczny biznes"

Poniżej link pozwalający na szybki zapis do szkolenia "Ekologiczny biznes".
Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: