Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Wyniki piątej edycji gry strategicznej on-line dla przedsiębiorców

 • Autor: ans
 • Data: 2011-09-30 20:38:07
 • Odsłon: 2448
[Ilustracja do artykułu] W ostatni weekend września zakończyliśmy piątą już edycję Gwiezdnych Szkoleń - strategicznej gry on-line dla przedsiębiorców.

Jak wszystkie dotychczasowe rozgrywki gra była utrzymana w konwencji science-fiction: wirtualna rozgrywka toczyła się na pokładzie międzygalaktycznego statku kosmicznego zmierzającego na podbój nowej planety. Wirtualna społeczność kilkuset tysięcy kolonistów szkoliła się korzystając z usług uczestników gry. W grze można było rozpoznać liczne nawiązania do literatury i popularnych filmów.

Przesłanki podjęcia gry były jednak zupełnie przyziemne. Chodziło o zdobycie nowych umiejętności biznesowych, uniwersalnych w całym wszechświecie jak prawa fizyki :) Celem dydaktycznym gry było rozwijanie zachowań przedsiębiorczych na symulowanym rynku. Celem gry było zdobycie pozytywnego wyniku finansowego, jak najwyższego, po czterech wirtualnych latach.

Gracze aktywnie konkurowali ze sobą i współpracowali. Uczestnicy gry tworzyli indywidualne lub grupowe zespoły - wirtualne przedsiębiorstwa. Każdy z zespołów, startując od takiego samego kapitału początkowego, podejmował decyzje znajome każdemu przedsiębiorcy: w co zainwestować? ilu pracowników zatrudnić i za jakie pensje? jaki kredyt zaciągnąć? co moja firma ma zaoferować na rynku i za ile? ... i wiele innych.

Jak w poprzednich edycjach najwięcej emocji wyzwalały synchroniczne aukcje wirtualnej sprzedaży, podczas których gracze licytowali swoje usługi czyli tytułowe "Gwiezdne szkolenia". Jeśli ktoś nie miał czasu wziąć udziału w aukcji, mógł złożyć ofertę przetargową. Na zakończenie pierwszego i drugiego wirtualnego roku (22 i 23 września 2011), odbyły się opcjonalne, stacjonarne warsztaty w Warszawie. Była to okazja do założenia zespołów grupowych (w pierwszym roku), osobistego poznania "wspólników" i "konkurentów" oraz kontaktu z autorami gry i tzw. Radą Gwiezdnych Szkoleń.

Całość aktywnej rozgrywki w edycji piątej, zamknęła się w czasie czterech dni, była to więc najkrótsza z wszystkich dotychczasowych edycji. Na piątą edycję gry zapisało się prawie 100 osób, aktywnie uczestniczyło kilkunastu.

Wymienieni poniżej uczestnicy są zdobywcami trzech najlepszych wyników finansowych w piątej edycji strategicznej gry on-line Akademii PARP.

 • Miejsce pierwsze: zespół grupowy
  Pan Radosław Kozłowski, planujący działalność
  Pan Wacław Grymuza, planujący działalność
 • Miejsce drugie:
  Pan Janusz Andrzej Piper, z firmy Nati-Motyle S.C. Janusz Rapca, Janusz Piper
  (zdobywca trzeciego miejsca w poprzedniej edycji!)
 • Miejsce trzecie: zespół grupowy
  Pan Paweł Cieślak, planujący działalność
  Pan Marcin Topa, planujący działalność

Każdy z laureatów został uhonorowany solidnym, dwuwarstwowym parasolem chroniącym przed jesiennymi opadami w ziemskiej atmosferze. Wszyscy pozostali uczestnicy rozgrywki, którzy podjęli jakąkolwiek decyzję (i znaleźli się w rankingu) w ramach nagrody pocieszenia uzyskali premię 500 punktów w programie nagród Akademii PARP.

Zwycięzcom i absolwentom gry gratulujemy, wszystkim uczestnikom rozgrywki bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Tymczasem w portalu Akademii PARP czeka na Ciebie już dwadzieścia dziewięć bezpłatnych szkoleń internetowych o tematyce biznesowej, a także gry decyzyjne i prezentacje multimedialne – wszystko bezpłatnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: