Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Piąta edycja Gwiezdnych Szkoleń - gry strategicznej on-line dla małych i średnich przedsiębiorstw

  • Autor: ans
  • Data: 2011-09-10 11:33:36
  • Odsłon: 2882
[Ilustracja do artykułu] Dołącz do ziemskich kolonizatorów w locie międzygalaktycznym za 1000 lat i wejdź w rolę wirtualnego przedsiębiorcy!

Być może tak będą wyglądać szkolenia w dalekiej przyszłości...

Gwiezdne szkolenia są jeszcze bardziej zaawansowane niż szkolenia e-learningowe w XXI wieku. Zamiast spędzać czas przed monitorem, wystarczy spacer po jednym z pokładowych parków. Podchodzimy do dystrybutora szkoleń, wybieramy rodzaj szkolenia (telepatycznie), płacimy czipem i bezprzewodowy transfer dowolnej porcji wiedzy lub umiejętności nie trwa nawet sekundy! Interesujesz się ogrodnictwem, więc Twoja firma oferuje szkolenia nt. pokładowej hodowli roślin. Wśród kilkuset tysięcy astronautów hiperprzestrzennego statku kosmicznego to pożądana wiedza... (...)

Masz wpływ na dalszy ciąg tej historii. Wystarczy zapisać się na piątą już edycję strategicznej gry on-line "Gwiezdne Szkolenia". Gra została opracowana specjalnie dla polskich małych i średnich firm przez Instytut Edukacji Interaktywnej Estakada.pl, lidera konsorcjum Estakada.pl-Betacom realizującego projekt Akademia PARP na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Krótko o grze

Gra polega na podejmowaniu decyzji biznesowych na wirtualnym rynku "gwiezdnych szkoleń". Gracze biorą udział w rozgrywce indywidualnie lub drużynowo. Inwestują, pozyskują finansowanie, zatrudniają pracowników, sprzedają usługi na aukcjach lub przetargach i podejmują inne, emocjonujące, zbliżone do rzeczywistości decyzje biznesowe.

W wirtualny świat organizatorzy wkomponowali wizje ze znanych filmów science-fiction np. Gwiezdne wojny, Matrix, Star-trek czy literatury Stanisława Lema. Gra reprezentuje ważny nurt tzw. poważnych gier, służących nie tylko do rozrywki, ale przede wszystkim do uczenia się.

Na poprzednie cztery edycje gry realizowane od 2009 roku zapisało się prawie 1000 osób.

Harmonogram gry

Pierwszy wirtualny rok (rekrutacja już rozpoczęła się) kończy się 22 września 2011 (czwartek). Kolejne wirtualne lata będą rozgrywane do:
23 września 2011 (piątek) - koniec II roku,
24 września 2011 (sobota) - koniec III roku,
25 września 2011 (niedziela) - koniec IV roku i zakończenie 4 edycji gry.

Opcjonalne spotkania (nie trzeba w nich brać udziału) będą dwa, w Warszawie, 22 i 23 września 2011.

Jak się zapisać i przejść grę?

Podobnie jak w poprzednich edycjach, całą grę można rozpocząć i zakończyć online. Wystarczy wziąć udział w dowolnych dwóch wirtualnych latach, choć tylko w pierwszym roku można tworzyć firmy wspólnie z innymi uczestnikami. Oczywiście zachęcamy do udziału we wszystkich wirtualnych latach i uzyskaniu jak najlepszego wyniku finansowego (cel gry).

W sprawie udziału w opcjonalnych półdniowych warsztatach w godzinach 9:30-14:30 22 i 23 września 2011 prosimy o kontakt na adres gwiezdneszkolenia@akademiaparp.gov.pl. Ilość miejsc ograniczona, pierwszeństwo mają absolwenci szkoleń Akademii PARP z sektora MMŚP. Na warsztacie można przejść cały cykl decyzyjny jednego wirtualnego roku pod okiem organizatorów.

Aby zapisać się na grę teraz wystarczy zarejestrować się w portalu, a następnie zapisać na jakiekolwiek szkolenie internetowe (podając dane kontaktowe). Następnie przechodzimy do menu Rozrywka i wiedza > Gra strategiczna i przystępujemy do gry!

Konkurs

Zdobywcy trzech najlepszych wyników na koniec 5 edycji zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami z logo Akademii PARP. Pozostałym absolwentom gry zapewniamy nagrody pocieszenia. Zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: