Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Szkoła przetrwania dla Twojej firmy!
Nowe szkolenie: Finanse dla niefinansistów

  • Autor: ans
  • Data: 2011-09-10 16:01:34
  • Odsłon: 2455
[Ilustracja do artykułu] Lubisz "surwiwalowe" historie o tym, jak samodzielnie przetrwać w egzotycznych miejscach? Jak spędzić noc na lodowcu w Alpach? Czym się żywić na bagnach Everglades? W biznesie potrzebujesz mniej spektakularnej, ale znacznie praktyczniejszej wiedzy, aby Twoja firma przetrwała pierwsze pięć lat istnienia i uniknęła szkolnych błędów zarządzania.

Mylenie przychodów z dochodami, brak kontroli kosztów to pierwszy krok do bankructwa każdego biznesu. Prawie wszyscy o tym wiedzą. Ale co to znaczy: utrzymanie płynności, zdolności kredytowej, złota zasada bilansowa? Te i inne reguły poznasz praktycznie w nowym szkoleniu Akademii PARP "Finanse dla niefinansistów". Nie obiecujemy, że Twoja firma przetrwa... ale z tą wiedzą będzie Ci łatwiej.

Nowe szkolenie to siedem modułów:

  • planowanie finansów,
  • majątek firmy i źródła finansowania,
  • rachunek zysków i strat,
  • rachunek przepływów pieniężnych (cash flow),
  • ocena wiarygodności przedsiębiorstwa,
  • finansowanie działalności,
  • ocena opłacalności działalności.

Z początkiem września uruchomiliśmy cztery moduły nt planowania finansowego, majątku i jego finansowania, cash flow i analizy wskaźnikowej do oceny wiarygodności firmy. Do końca miesiąca pojawią się pozostałe moduły nt rachunku zysków i strat, finansowania działalności i oceny opłacalności.

Szkolenie zostało specjalnie przygotowane dla przedsiębiorców i pracowników, którzy nie mają przygotowania i wiedzy z zakresu finansów, ale powinni rozumieć podstawy języka finansów. Na przykładowych firmach, w różnych życiowych sytuacjach oraz z odniesieniami do sytuacji finansowej gospodarstwa domowego, łatwo zrozumieć wszystkie prawidłowości. Pamiętaj: nie ma strategii biznesowej, w której możesz zignorować podstawowe sygnały finansowe o firmie!

Poniższy link pozwala szybko zapisać się do szkolenia. Gorąco zachęcamy!


Przykładowy ekran ze szkolenia "Finanse dla niefinansistów"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: