Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Na wiosnę zadbaj o harmonię...
Nowe szkolenie „Umiejętności osobiste” już dostępne!

  • Autor: ans
  • Data: 2011-04-30 14:07:59
  • Odsłon: 2950
[Ilustracja do artykułu] Czy odczuwasz potrzebę harmonii w swoim życiu, łączenia sukcesów zawodowych z rozwojem osobistym? Mamy coś dla Ciebie. Po bardzo popularnym szkoleniu z planowania kariery uruchomiliśmy kolejne szkolenie realizujące modne podejście „life-work balance” czyli łączenia sukcesów zawodowych z rozwojem osobistym.

Równowagę pomiędzy życiem prywatnym i profesjonalnym można osiągnąć, jeśli potrafi się stawiać realistyczne cele i dobierać właściwe metody dla ich osiągnięcia. Istotna jest też umiejętność czerpania z posiadanych zasobów emocjonalnych i intelektualnych.

Pierwszym szkoleniem Akademii PARP, które zastosowało podejście „life-work balance” do rozwoju indywidualnego uczestników, było niezwykle cenione „Planowanie własnej kariery zawodowej”. „Umiejętności osobiste” to kolejne szkolenie pomagające w samorealizacji, osiągnięciu sukcesów i zadowolenia z życia.

Szkolenie składa się z siedmiu modułów:

  1. Najważniejsze są cele
  2. Zarządzanie czasem
  3. Inteligencja emocjonalna
  4. Radzenie sobie ze stresem
  5. Automotywacja
  6. Podejmowanie decyzji
  7. Sztuka autoprezentacji

Pod koniec kwietnia 2011 udostępniliśmy cztery moduły, pozostałe trzy pojawią się do końca maja 2011. Poniżej krótka charakterystyka obecnie uruchomionych modułów.

W module "Najważniejsze są cele" przekonasz się, że nie trzeba być mistrzem organizacji, aby zastosować planowe podejście do własnego życia. Umiejętność określania priorytetów i planowania celów jest podstawą naszej automotywacji, sukcesów i zadowolenia z życia.

Techniki przydatne do sprawnej realizacji celów odnajdziesz w module „Zarządzanie czasem”. Nawet jeśli jesteś fanem najnowszych gadżetów do poprawy swojej produktywności - albo tradycjonalistą przywiązanym do książkowego kalendarza - w zarządzaniu czasem zawsze można się czegoś nowego nauczyć! Nasi eksperci zaproponowali specjalnie dla uczestników Akademii PARP, głównie zabieganych przedsiębiorców i pracowników z sektora MMŚP, wiele ciekawych narzędzi efektywnego organizowania zadań i optymalizacji swojego czasu.

Moduł "Radzenie sobie ze stresem" szczególnie polecamy zestresowanym, którym codzienne napięcie utrudnia skuteczne funkcjonowanie w pracy i łączenie życia zawodowego z osobistym. W lekcjach znalazły się narzędzia autodiagnostyczne pomocne w ocenie poziomu własnego stresu i typowych reakcji na stres. W module jest też wiele prostych technik radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i kontrolowania poziomu stresu.

W ostatnim udostępnionym module „Sztuka autoprezentacji” zawarto wskazówki służące budowaniu wizerunku, adekwatnego do okazji. Moduł  rozkłada akcenty pomiędzy wewnętrzną postawą oraz właściwym doborem ubioru do prezentowanego wizerunku.


Przykładowy ekran ze szkolenia "Umiejętności osobiste"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.

Oferta Akademii PARP dedykowana uczestnikom z małych i średnich firm obejmuje już ponad 200 modułów w 27 szkoleniach biznesowych. Wszystko bezpłatne i dostępne 24 godzin na dobę - serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: