Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Wyniki czwartej edycji gry strategicznej on-line dla przedsiębiorców

 • Autor: ans
 • Data: 2011-04-11 21:04:00
 • Odsłon: 2976
[Ilustracja do artykułu] 1 kwietnia 2011 czyli w primaaprilisowy piątek, ale najzupełniej poważnie, zakończyliśmy już czwartą edycję Gwiezdnych Szkoleń - strategicznej gry on-line dla przedsiębiorców.

Gra była utrzymana w konwencji science-fiction: wirtualna rozgrywka toczyła się na pokładzie międzygalaktycznego statku kosmicznego zmierzającego na podbój nowej planety. Wirtualna społeczność kilkuset tysięcy kolonistów szkoliła się korzystając z usług uczestników gry. W grze można było rozpoznać liczne nawiązania do literatury i popularnych filmów.

Najważniejsze jednak było zdobycie nowych umiejętności biznesowych, niezbędnych także na powierzchni naszej planety. Celem dydaktycznym gry było rozwijanie zachowań przedsiębiorczych na symulowanym rynku. Celem gry było zdobycie pozytywnego wyniku finansowego, jak najwyższego, po czterech wirtualnych latach.

Gracze aktywnie konkurowali ze sobą i współpracowali. Uczestnicy gry tworzyli indywidualne lub grupowe zespoły - wirtualne przedsiębiorstwa. Każdy z zespołów, startując od takiego samego kapitału początkowego, podejmował decyzje znajome każdemu przedsiębiorcy: w co zainwestować? ilu pracowników zatrudnić i za jakie pensje? jaki kredyt zaciągnąć? co moja firma ma zaoferować na rynku i za ile? ... i wiele innych!

Jak w poprzednich edycjach najwięcej emocji mieliśmy na synchronicznych aukcjach wirtualnej sprzedaży, podczas których gracze licytowali swoje usługi czyli tytułowe "Gwiezdne szkolenia". Jeśli ktoś nie miał czasu wziąć udziału w aukcji, mógł złożyć ofertę przetargową. Na zakończenie pierwszego i trzeciego wirtualnego roku (28 i 30 marca 2011), odbyły się opcjonalne, stacjonarne warsztaty w Warszawie. Była to okazja do założenia zespołów grupowych (w pierwszym roku), osobistego poznania "wspólników" i "konkurentów" oraz kontaktu z autorami gry i tzw. Radą Gwiezdnych Szkoleń.

W edycji czwartej, podobnie jak w trzeciej, aktywna rozgrywka z dwoma warsztatami zamknęła się w ciągu jednego tygodnia. Na czwartą edycję gry zapisało się prawie sto osób, aktywnie uczestniczyło dwudziestu kilku.

Wymienieni poniżej uczestnicy są zdobywcami trzech najlepszych wyników finansowych w czwartej edycji strategicznej gry on-line Akademii PARP.

 • Miejsce pierwsze: zespół grupowy
  Pani Katarzyna Lisiecka, planująca działalność
  Pani Kinga Dominowska, planująca działalność
 • Miejsce drugie:
  Pan Sebastian Sądej z firmy Terma Technologie Sp. z o.o.
 • Miejsce trzecie:
  Pan Janusz Andrzej Piper z firmy Motyle dla dzieci. Sklep dziecięcy. Janusz Piper

Każdy z laureatów tej edycji "Gwiezdnych szkoleń" został uhonorowany wskaźnikiem laserowym z logiem Akademii PARP - niezbędnym dodatkiem dla każdego trenera w przestrzeni międzyplanetarnej :) Ponadto, aby chronić lauratów przed kaprysami ziemskiej atmosfery, każdy zdobywca podium otrzymał także praktyczny, składany parasol.

Wszyscy pozostali uczestnicy rozgrywki, którzy podjęli jakąkolwiek decyzję (i znaleźli się w rankingu) w ramach nagrody pocieszenia uzyskali premię 500 punktów w programie nagród Akademii PARP.

Zwycięzcom i absolwentom gry gratulujemy, wszystkim uczestnikom rozgrywki bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Kolejna edycja gry strategicznej "Gwiezdne szkolenia" jeszcze w 2011 roku.

Tymczasem portal Akademii PARP oferuje już dwadzieścia sześć bezpłatnych szkoleń internetowych o tematyce biznesowej, a także gry decyzyjne i prezentacje multimedialne – wszystko bezpłatnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: