Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Szkolenie PIT dla pracowników

  • Autor: ans
  • Data: 2011-03-31 14:00:32
  • Odsłon: 3168
[Ilustracja do artykułu] Chcesz skorzystać z ulg, uhonorować wybraną organizację pożytku publicznego jednym procentem twojego podatku? Jeśli rozliczasz się samodzielnie z podatku PIT, masz na to czas najpóźniej do 2 maja 2011. Ale nie czekaj do ostatniej chwili. Spokojnie zapoznaj się z ważnymi wskazówkami i przykładami w szkoleniu "Podatek PIT dla pracowników etatowych".

Na pewno masz już komplet niezbędnych dokumentów do rozliczenia za 2010 rok. Pracodawcy byli zobowiązani wystawić rozliczenia PIT do 28 lutego 2011. Na co warto zwrócić uwagę rozliczając się samodzielnie z PIT? Źle wykonane działania matematyczne, brak podpisu, wspólne zeznanie świeżo poślubionych małżonków to tylko niektóre błędy popełniane przez podatników.

Nadal duża liczba Polaków ma kłopoty z prawidłowym wypełnianiem formularzy PIT. Według badania CBOS „PIT-y 2009” 35 proc. osób samodzielnie rozliczających się z fiskusem przyznaje, że wypełnienie zeznania podatkowego sprawia im trudność. Ponad 50% podatników korzystała z pomocy członków rodziny i znajomych. 31% Polaków użyło programów komputerowych, a ponad jedna czwarta skorzystała z usług doradców podatkowych.

Pełna nazwa nowego szkolenia to "Podatek PIT dla pracowników etatowych - osób nieprowadzących działalności gospodarczej". Szkolenie pokazuje bowiem jak rozliczyć się z przychodów uzyskiwanych na giełdzie czy z wynajmu nieruchomości. Szkolenie wyjaśnia zasady rozliczania się z fiskusem i pomaga zrozumieć zawiłe przepisy prawne. Treści zostały napisane łatwym językiem we współpracy z doradcami prawnymi, oczywiście specjalnie dla uczestników Akademii PARP. Krótkie lekcje, przeplatane ćwiczeniami i studiami przypadków to tradycyjne zalety wszystkich szkoleń Akademii PARP.

Serdecznie zapraszamy do szkolenia "Podatek PIT dla pracowników etatowych"!


Przykładowy ekran ze szkolenia "Podatek PIT dla pracowników etatowych"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: