Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Warsztat w lubuskiem

  • Autor: tmh
  • Data: 2006-12-20 17:06:25
  • Odsłon: 2300
[Ilustracja do artykułu] 12 grudnia w Nowej Soli odbył się szósty warsztat regionalny Akademii PARP. W spotkaniu udział wzięli właściciele i pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP).

Warsztat Akademii PARP oficjalnie otworzył Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Dlaczego małe i średnie firmy powinny się szkolić?, Jakie możliwości otwiera przed małymi i średnimi firmami e-learning? Na czym polegają szkolenia internetowe? To zagadnienia, które omówiono w pierwszej części warsztatu.

Iwona Głażewska, ekspert merytoryczny Akademii PARP, przedstawiła zawartość merytoryczną szkoleń internetowych z rozwinięciem zagadnień dotyczących zarządzania jakością oraz sposobów poprawy produktywności w MMŚP. Uczestnicy wzięli udział w wykładzie i dyskusji z ekspertem Akademii PARP.

W ostatniej części warsztatu przedsiębiorcy zapoznali się z portalem Akademii PARP. Omówiono zasady zaliczania szkolenia, korzystanie z prac grupowych i forum dyskusyjnego, tradycyjnie już podczas warsztatu regionalnego można było się zarejestrować w portalu.

Niektórzy przedsiębiorcy z MMŚP przyznali, że przyjeżdżając na warsztat obawiali się, że szkolenia internetowe będą trudne w obsłudze. Okazało się jednak, że szkolenia przygotowywane przez Estakada.pl specjalnie dla małych i średnich firm są łatwe i przyjazne dla użytkownika z podstawową umiejętnością obsługi komputera. Każde szkolenie internetowe Akademii PARP obejmuje bogaty przekrój zagadnień, jednak nawet najtrudniejsze z nich są przedstawione i utrwalone w przystępny sposób. Dobierając zestaw modułów nie musimy się przejmować poziomem zaawansowania, a liczne ćwiczenia i przykłady sprawiają, że proces uczenia się jest efektywny. Wielu właścicieli firm, którzy uczestniczyli w warsztacie, zapowiedziało, że szkolenia Akademii PARP będą zaliczać wszyscy ich pracownicy.Następny warsztat stacjonarny w województwie lubuskim odbędzie się w 2007 roku.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: