Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Warsztat w lubuskiem

  • Autor: tmh
  • Data: 2006-12-20 17:06:25
  • Odsłon: 2451
[Ilustracja do artykułu] 12 grudnia w Nowej Soli odbył się szósty warsztat regionalny Akademii PARP. W spotkaniu udział wzięli właściciele i pracownicy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP).

Warsztat Akademii PARP oficjalnie otworzył Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. Dlaczego małe i średnie firmy powinny się szkolić?, Jakie możliwości otwiera przed małymi i średnimi firmami e-learning? Na czym polegają szkolenia internetowe? To zagadnienia, które omówiono w pierwszej części warsztatu.

Iwona Głażewska, ekspert merytoryczny Akademii PARP, przedstawiła zawartość merytoryczną szkoleń internetowych z rozwinięciem zagadnień dotyczących zarządzania jakością oraz sposobów poprawy produktywności w MMŚP. Uczestnicy wzięli udział w wykładzie i dyskusji z ekspertem Akademii PARP.

W ostatniej części warsztatu przedsiębiorcy zapoznali się z portalem Akademii PARP. Omówiono zasady zaliczania szkolenia, korzystanie z prac grupowych i forum dyskusyjnego, tradycyjnie już podczas warsztatu regionalnego można było się zarejestrować w portalu.

Niektórzy przedsiębiorcy z MMŚP przyznali, że przyjeżdżając na warsztat obawiali się, że szkolenia internetowe będą trudne w obsłudze. Okazało się jednak, że szkolenia przygotowywane przez Estakada.pl specjalnie dla małych i średnich firm są łatwe i przyjazne dla użytkownika z podstawową umiejętnością obsługi komputera. Każde szkolenie internetowe Akademii PARP obejmuje bogaty przekrój zagadnień, jednak nawet najtrudniejsze z nich są przedstawione i utrwalone w przystępny sposób. Dobierając zestaw modułów nie musimy się przejmować poziomem zaawansowania, a liczne ćwiczenia i przykłady sprawiają, że proces uczenia się jest efektywny. Wielu właścicieli firm, którzy uczestniczyli w warsztacie, zapowiedziało, że szkolenia Akademii PARP będą zaliczać wszyscy ich pracownicy.Następny warsztat stacjonarny w województwie lubuskim odbędzie się w 2007 roku.


Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: