Studia przypadków

Mieć oko na software [ilustracja do artykułu]

Przykład rebug.io pokazuje, że ewolucja usługi, i to już działającej, to nic niezwykłego w świecie startupowym – stworzone przez wrocławian oprogramowanie do automatycznego wyłapywania błędów programistycznych znalazło wiele innych zastosowań. Od ulepszenia obszarów UX (user experience) po przeprowadzenie klienta przez proces zakupowy na stronie internetowej. W przyszłości firma chce zatrudnić wyjątkowych testerów – osoby z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonujących autystyków.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Podatek PIT dla każdego! Nieuchronnie...

  • Autor: ans
  • Data: 2011-02-02 20:15:31
  • Odsłon: 3014
[Ilustracja do artykułu] Jak co roku, także z początkiem 2011 weszły w życie zmiany w przepisach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). I, jak co roku, obowiązuje stara maksyma, że prawo podatkowe jest nieuchronne dla każdego!

PIT to najbardziej powszechny podatek. Dotyczy wszystkich osób fizycznych, w szczególności uzyskujących przychody. Do tej grupy zaliczają się oczywiście uczestnicy Akademii PARP, prowadzący działalność gospodarczą lub pracujący w firmach.

Niełatwo sprawnie zgłębić przepisy o podatku dochodowym. Są bardzo rozbudowane i dotyczą wszelkich rodzajów dochodów. Wychodząc naprzeciw tej problematyce, w Akademii PARP uruchomiliśmy nowe szkolenie internetowe „Podatek PIT”, oparte na aktualnie obowiązujących przepisach.

Uczestnicy Akademii PARP mogą już korzystać z pierwszej części szkolenia obejmującej 5 modułów. Pozostałych 5 modułów zostanie uruchomionych jeszcze w pierwszej połowie lutego 2011.

Uczestniczący w szkoleniu on-line „Podatek PIT” dowiedzą się, kto i co podlega temu podatkowi, poznają zwolnienia z podatku. Dużo uwagi poświęconej zostało dochodom ze stosunku pracy, umów zlecenia i o dzieło oraz praw autorskich. Dogłębnie opracowane są zagadnienia dotyczące działalności gospodarczej, w tym koszty uzyskania przychodów, dochody podatkowe, amortyzacja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.

Wraz z uruchomieniem pozostałych modułów, szkolenie „Podatek PIT” będzie dodatkowo sprofilowane, czyli dedykowane określonej grupie uczestników. Oprócz profilu pełnego, obejmującego pełny zakres szkolenia, uruchomimy profil dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, uzyskujących przychody wyłącznie z innych źródeł takich jak umowa o pracę, kapitały pieniężne czy wynajem mieszkania.


Przykładowy ekran ze szkolenia "Podatek PIT"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.


Ekran z prezentacji
"Podatek PIT - jedna z rzeczy, które na pewno spotkają Cię w życiu"

Zobacz prezentację "Podatek PIT..." (w nowym oknie)Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: