Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Aktualne szkolenie z podatku VAT 2011 już dostępne!

  • Autor: ans
  • Data: 2011-01-07 13:29:47
  • Odsłon: 3107
[Ilustracja do artykułu] Wystawiasz fakturę w nowym roku i nie masz pewności, co musi się na niej znaleźć? Od 1 stycznia 2011 weszły w życie nowe przepisy o VAT. Wystawienie faktury VAT czy rozliczenie podatku i wypełnienie nowej deklaracji VAT-7 od 2011 roku wymaga zastosowania tych regulacji.

To poważna zmiana, wpływająca na każdy biznes prowadzony w Polsce. Zmiany dla polskich przedsiębiorców wynikają nie tylko z jednej, ale kilkunastu nowych regulacji - ustaw i rozporządzeń. Oprócz stawek, zmieniają się między innymi zwolnienia, klasyfikacje statystyczne (ustawa o VAT została dostosowana do klasyfikacji PKWiU 2008), odliczenia, definicja towarów, pojawiają się też przepisy przejściowe.

W chwili, gdy publikujemy ten artykuł, na stronach Sejmu nie ma jeszcze ujednoliconego tekstu ustawy o podatku od towarów i usług z wszystkimi zmianami. Prace nad zmianami w przepisach o VAT trwały do ostatnich dni grudnia 2010. Jednak uczestnicy Akademii PARP nie muszą korzystać z wyspecjalizowanych programów prawniczych, aby wygodnie dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują nas w zakresie podatku VAT od początku 2011 roku. Wszystko co najważniejsze, z bogatym komentarzem doradców podatkowych, ćwiczeniami i multimediami ułatwiającymi zrozumienie, znaleźć można w bezpłatnym, zaktualizowanym szkoleniu „Podatek VAT 2011”. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do szkolenia „Podatek VAT 2011”.

Jednocześnie, dla rozliczających się z VAT za 2010 rok, nadal pozostaje dostępne wcześniejsze szkolenie z podatku VAT („Podatek VAT 2010”).

Z powodu aktualizacji przepisów o VAT nasz tradycyjny noworoczny artykuł, poświęcony wewnętrznej statystyce i krótkiemu podsumowaniu poprzedniego roku, opublikujemy w późniejszym czasie.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: