Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Aktualne szkolenie z podatku VAT 2011 już dostępne!

  • Autor: ans
  • Data: 2011-01-07 13:29:47
  • Odsłon: 2890
[Ilustracja do artykułu] Wystawiasz fakturę w nowym roku i nie masz pewności, co musi się na niej znaleźć? Od 1 stycznia 2011 weszły w życie nowe przepisy o VAT. Wystawienie faktury VAT czy rozliczenie podatku i wypełnienie nowej deklaracji VAT-7 od 2011 roku wymaga zastosowania tych regulacji.

To poważna zmiana, wpływająca na każdy biznes prowadzony w Polsce. Zmiany dla polskich przedsiębiorców wynikają nie tylko z jednej, ale kilkunastu nowych regulacji - ustaw i rozporządzeń. Oprócz stawek, zmieniają się między innymi zwolnienia, klasyfikacje statystyczne (ustawa o VAT została dostosowana do klasyfikacji PKWiU 2008), odliczenia, definicja towarów, pojawiają się też przepisy przejściowe.

W chwili, gdy publikujemy ten artykuł, na stronach Sejmu nie ma jeszcze ujednoliconego tekstu ustawy o podatku od towarów i usług z wszystkimi zmianami. Prace nad zmianami w przepisach o VAT trwały do ostatnich dni grudnia 2010. Jednak uczestnicy Akademii PARP nie muszą korzystać z wyspecjalizowanych programów prawniczych, aby wygodnie dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują nas w zakresie podatku VAT od początku 2011 roku. Wszystko co najważniejsze, z bogatym komentarzem doradców podatkowych, ćwiczeniami i multimediami ułatwiającymi zrozumienie, znaleźć można w bezpłatnym, zaktualizowanym szkoleniu „Podatek VAT 2011”. Serdecznie zapraszamy!

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do szkolenia „Podatek VAT 2011”.

Jednocześnie, dla rozliczających się z VAT za 2010 rok, nadal pozostaje dostępne wcześniejsze szkolenie z podatku VAT („Podatek VAT 2010”).

Z powodu aktualizacji przepisów o VAT nasz tradycyjny noworoczny artykuł, poświęcony wewnętrznej statystyce i krótkiemu podsumowaniu poprzedniego roku, opublikujemy w późniejszym czasie.Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: