Studia przypadków

Ziarnko do ziarnka … i mamy biznes [ilustracja do artykułu]

Przykład firmy BHZ Agromat pokazuje, że nie trzeba być jednorożcem aby odnieść rynkowy sukces. Na działalności dystrybucyjnej też się nieźle zarabia. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią niszę, jak Zbigniew Matusiak, którego firma sprzedaje surowce ekologiczne w całej Europie.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Ostatni dzwonek! Co fundusze UE mogą jeszcze zrobić dla Twojej firmy?

  • Autor: ans
  • Data: 2010-11-14 00:25:44
  • Odsłon: 2878
[Ilustracja do artykułu] Dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej nasz kraj się zmienia, widać to na ulicach, wie o tym każdy kierowca. A co słychać w Twojej firmie – czy w pełni korzystasz ze szkoleń Akademii PARP? Polecamy najnowsze „Pozyskiwanie funduszy UE na projekty w MŚP”!

Zakontraktowanych zostało już ponad 50 proc. pieniędzy unijnych przyznanych Polsce na lata 2007-2013. Jesteśmy już dalej niż na półmetku, niektóre fundusze skończą się jeszcze przed wyznaczonym terminem. Jeśli myślisz o aplikowaniu o fundusze UE dla własnej firmy, to już naprawdę ostatni dzwonek!

Każdy błąd we wniosku, powodujący jego odrzucenie, może być zaprzepaszczeniem szans na finansowanie dla Twojej firmy. Kluczową rolę w przyznaniu dofinansowania odgrywa pomysł oraz poprawne wypełnienie wniosku. Jakich błędów uniknąć, na co zwrócić szczególną uwagę, zarówno przygotowując wniosek jak i w dalszych etapach? Podpowiedzi znajdziesz w nowym szkoleniu internetowym Akademii PARP.

Interaktywne, multimedialne szkolenie „Pozyskiwanie funduszy UE na projekty w MSP” to osiem modułów pokazujących możliwości wsparcia przedsiębiorstwa MSP w ramach funduszy unijnych. Ułatwi zaplanowanie projektu, przygotowanie do napisania wniosku i sprawną realizację oraz rozliczanie projektu, po uzyskaniu planowanych środków.

Pierwsze moduły nt możliwości wsparcia UE dla MŚP, przygotowania i aplikowania o fundusze UE są już dostępne na portalu. Pozostałe moduły nt kwalifikowalności, polityk UE, zamówień publicznych, pomocy publicznej i wybranych zagadnień realizacji projektu dofinansowanego ze środków UE w MŚP – zostaną uruchomione w pierwszej połowie grudnia 2010.

Serdecznie zapraszamy!


Przykładowy ekran ze szkolenia
"Pozyskiwanie funduszy UE na projekty w MŚP"

Kliknij, aby zapisać się lub zalogować się do tego szkolenia.


O wybranych, typowych błędach w aplikowaniu o fundusze UE dowiesz się z prezentacji

Zobacz prezentację "Sztuka pisania wniosku o dofinansowanie" (w nowym oknie)Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: