Studia przypadków

Izotopy i nie tylko [ilustracja do artykułu]

– Siła Synektik tkwi w szukaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pomagają pacjentom w diagnostyce i terapii. Nieustannie poszerzamy kompetencje i wchodzimy w nowe obszary biznesowe przy jednoczesnym umacnianiu pozycji w dotychczasowych segmentach działalności - mówi Magdalena Kowalewska, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich grupy Synektik. Spółka zaczynała od dystrybucji i serwisowania sprzętu medycznego – dzisiaj jest krajowym liderem w produkcji radiofarmaceutyków. Dzięki wsparciu z programu Horyzont 2020 prowadzi prace nad innowacyjnym kardioznacznikiem.  

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Wyniki trzeciej edycji gry strategicznej on-line dla przedsiębiorców

 • Autor: ans
 • Data: 2010-11-02 00:06:08
 • Odsłon: 2733
[Ilustracja do artykułu] W piątek 29 października 2010 zakończyła się trzecia edycja Gwiezdnych Szkoleń - zorganizowanej w ramach Akademii PARP strategicznej gry on-line dla przedsiębiorców.

Gra była utrzymana w konwencji science-fiction: wirtualna rozgrywka toczyła się na pokładzie międzygalaktycznego statku kosmicznego zmierzającego na podbój nowej planety. Wirtualna społeczność kilkuset tysięcy kolonistów szkoliła się korzystając z usług uczestników gry. W grze pojawiają się liczne zabawne nawiązania do literatury i popularnych filmów.

Chodziło jednak przede wszystkim o zdobycie nowych umiejętności biznesowych, niezwykle przydatnych nie tylko na statku kosmicznym, ale także – czy może przede wszystkim - na powierzchni naszej planety :). Celem dydaktycznym gry było kształtowanie zachowań przedsiębiorczych na wirtualnym rynku. W samej grze chodziło o osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego, jak najwyższego, po czterech wirtualnych latach.

Gracze aktywnie konkurowali ze sobą i współpracowali. Uczestnicy gry tworzyli indywidualne lub grupowe zespoły - wirtualne przedsiębiorstwa. Każdy z zespołów, startując od takiego samego kapitału początkowego, podejmował decyzje o inwestowaniu, zatrudnianiu pracowników, zaciąganiu kredytów i sprzedaży wytworzonych przez siebie usług na rynku.

Tradycyjnie już najwięcej emocji wywoływały synchroniczne aukcje wirtualnej sprzedaży, podczas których gracze licytowali swoje usługi - tytułowe "Gwiezdne szkolenia". Jeśli ktoś nie miał czasu wziąć udziału w aukcji, mógł złożyć ofertę przetargową. Na zakończenie pierwszego i trzeciego wirtualnego roku, odbyły się opcjonalne, stacjonarne warsztaty w Warszawie (zdjęcia poniżej). Była to okazja do założenia zespołów grupowych (w pierwszym roku), osobistego poznania "wspólników" i "konkurentów" oraz kontaktu z autorami gry i tzw. Radą Gwiezdnych Szkoleń.

Edycja trzecia była znacznie krótsza niż wcześniejsze. Aktywna rozgrywka, z dwoma warsztatami zamknęła się w ciągu jednego tygodnia. Na trzecią edycję gry zapisało się prawie 100 osób, aktywnie uczestniczyło 25 uczestników.

Wymienieni poniżej uczestnicy są zdobywcami trzech najlepszych wyników finansowych w trzeciej edycji strategicznej gry on-line Akademii PARP. Szczególne brawa dla Pana Michała Kulińskiego, który jest już po raz trzeci laureatem naszej gry i tym samym jest pierwszym zdobywcą wszystkich poziomów podium, zdobywanych od poziomu morza :)

 • Miejsce pierwsze: zespół grupowy
  Pan Grzegorz Borkowski, planujący działalność,
  Pani Karolina Gręda, planująca działalność,
  Pani Katarzyna Konewka, planująca działalność,
 • Miejsce drugie:
  Pan Michał Kuliński z firmy Coola Productions - Michał Kuliński
  (zdobywca 1. miejsca w pierwszej edycji i 3. miejsca w drugiej edycji),
 • Miejsce trzecie:
  Pan Michał Kudła, firma MDP Metal Design Progress Michał Kudła.

Po tak wyczerpującej rozrywce intelektualnej jaką są „Gwiezdne szkolenia” laureaci zostali uhonorowani pamięcią USB z logiem Akademii PARP, rozszerzającej zasoby nieco zapełnionej pamięci analogowej :). Ponadto, aby chronić laureatów przed kaprysami ziemskiej atmosfery, każdy zdobywca podium otrzymał także praktyczny, składany parasol.

Wszyscy pozostali uczestnicy rozgrywki, którzy podjęli jakąkolwiek decyzję (i znaleźli się w rankingu) w ramach nagrody pocieszenia uzyskali premię 500 punktów w programie nagród Akademii PARP.

Zwycięzcom i absolwentom gry gratulujemy, wszystkim uczestnikom rozgrywki bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Kolejna edycja gry strategicznej "Gwiezdne szkolenia" w 2011 roku.

Tymczasem portal Akademii PARP oferuje już ponad dwadzieścia bezpłatnych szkoleń internetowych o tematyce biznesowej, a także trzy gry decyzyjne i prezentacje multimedialne – wszystko bezpłatnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Serdecznie zapraszamy!Forum

Zaloguj się, aby dodawać wpisy na forum.

Wszystkie komentarze do artykułu

Uwaga: wpisy na forum artykułu są wypowiedziami prywatnych osób.
Za wypowiedzi te organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.
Jeśli Twoim zdaniem naruszają one przepisy prawa, dobre obyczaje lub regulamin portalu:
zgłoś naruszenie zasad


Podziel się: